Vědci vymysleli displej, který se dokáže sám opravit. Kdy bude v telefonech?

displej sam opravit

Řada z vás si ještě určitě pamatuje prohnuté telefony LG G Flex, které měly na zádech jednu zajímavou vlastnost. Dokázaly si sami zacelit menší škrábance. Nyní vědci dokázali vymyslet něco podobného, nový displej si dokáže sám opravit škrábance.

Displej, který se dokáže sám opravit? Podle vědců již brzy

Vědci z University of California vynalezli nový druh displeje, který má do budoucna potenciál zacelit i praskliny. To se určitě shodneme, že je jedna z nejvíce nepříjemných věcí, která se může stát. V současné době se dá rozbitý displej řešit buď jeho kompletní výměnou, nebo koupí úplně nového telefonu. Díky novému materiálu by to mohlo být minulostí.

displej, ktery se dokaze sam opravit (2)

Vědci vymysleli materiál, který je vyroben z roztažitelného polymeru a iontové soli. Hlavní jeho přednost je v tom, že se může protáhnout až na 50 násobek své původní velikosti. Vědci provádí mnoho testů, a to včetně úplného roztržení. V takovém případě se materiál opět spojil za 24 hodin. Spojení probíhá díky ion-dipólové vazbě, která se nachází uvnitř materiálu. Když se na materiálu objeví nějaká trhlina, tak přitažlivá síla vytvořená mezi molekulami a ionty začne pracovat na zaplnění mezery.

Jeden z vědců Chao Wang řekl, že jeho tým dokázal jako první vytvořit tento materiál tak, aby dokázal vést i elektřinu. Právě o tohle se pokoušelo i LG, nicméně svou technologii nedokázali přenést i na displeje. Chao Wang rovněž prozradil, že první telefony s touto technologií by mohly přijít kolem roku 2020.

Myslíte si, že se této technologie chytnou výrobci, nebo o ni už dále neuslyšíme?

Zdroj: androidheadlines.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)