Displej s Pixel Qi technologií – sluníčko mi nevadí

No Image-02

U většiny LCD displejů je viditelnost na přímém slunci skoro nulová. Proto jen málokdy potkáte na koupališti, nebo v parku človíčka, který si užívá letního sluníčka a zároveň brouzdá na internetu, nebo si čte elektronickou knihu pomocí svého notebooku. Proč je klasické LCD tak špatně čitelné na slunci? Když pomineme odlesky od povrchů některých displejů, je to dáno hlavně tím, že LCD potřebuje pro dobrou čitelnost podsvícení. Když porovnáme dva dostupné světelné zroje, je podsvícení monitoru oproti intenzitě slunečního svitu naprosto zanedbatelné. Laicky řečeno, okolní světlo přebije podsvícení v displeji a činí ho takřka nečitelným.

pixelqi-howitworks1

Když vezmeme v úvahu, že letošní rok 2011 bude patřit tabletům, které jsou lehké, výkonné a přenosné, dělá to z nich ideální nástroj pro použití do přírody. Otázkou je jak redukovat nedokonalost LCD technologie? Odpovědí by mohl být displej s Pixel Qi, který kombinuje výhody klasického LCD a elektronického inkoustu. Technologie Pixel Qi obsahuje navíc dvě vrstvy. Jednu v podobě polopropustné zrcadlové fólie, která se stará o odrážení slunečního světla a nahrazuje tak podsvícení. Druhá obsahuje černobílé pixely, které jsou viditelné právě díky odraženému okolnímu světlu (viz obrázek). Pokud se smíříte s tím, že za určitých okolností nebude displej Vašeho tabletu hýřit všemi barvami, dostanete zařízení, které bude dobře čitelné za každých podmínek.

PixelQI svetandroidaKlady a zápory Pixel Qi

  • + nízká spotřeba (při vypnutém, nebo nízkém podsvícení)
  • + výborná viditelnost na přímém slunci
  • + možnost různých režimů podle aktuálních potřeb
  • – horší pozorovací úhly

Videorecenze

Pixel Qi – videorecenze

Pixel Qi - videorecenze

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)