Displej LG G3 – QHD rozlišení s mizernou viditelností

G3-lg-zoom_04

LG se od představení své vlajkové lodě LG G3 chlubí především svým displejem, který dosahuje Quad HD rozlišením, tedy 2 560 x 1 440 pixelů. Paradoxně se však zdá, že právě displej bude nakonec tím nejslabším článkem telefonu, protože na slunci v porovnání s konkurencí na telefonu nic neuvidíte a poté je QHD rozlišení naprosto k ničemu.

lg g3

Server Phonearena, který momentálně vlajkovou loď jihokorejského výrobce telefonů testuje, porovnal LG G3 s vlajkovou lodí Samsungu Galaxy S5 a na obrázku si můžete sami prohlédnout, jak LG G3 dopadlo. Bohužel na přímém slunci je viditelnost dost bídná. Za špatnou viditelnost u LG G3 může do jisté míry nízká kvalita celého displeje, to však ale není vše. Druhým neduhem telefonu je jas, který i při nastavení nejnižší úrovně dosahuje 9cd/m2, přičemž Galaxy S5 dokážu tuto hodnotu jasu snížit na úroveň 2cd/m2. To se zejména projeví v noci, kdy práce s G3 nebude příliš příjemná. Ani při maximálním jasu ale LG G3 nekraluje. S hodnotou 376 cd/m2 je daleko za konkurencí, která dosahuje při maximálním jasu 442 cd/m2.

lg g3

Nadupaný hardware v čele s Quad HD displejem tak nakonec svojí přednost bude muset rychle opravit nebo se z displeje stane největší mínus telefonu. No, považte sami: Quad HD displej s mizernou viditelností nebo Full HD s dobrou viditelností?

Chcete si LG G3 vyzkoušet na vlastní kůži? Pak zavítejte na pražskou Android RoadShow, kde bude telefon zároveň i oficiálně představen pro ČR. Neváhejte a registrujte se!

registrace roadshow

Zdroj: phonearena

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (66)