Kdy bude i v Česku dostupné Disney Plus? Existuje přibližný harmonogram

datum Disney+ ČR

Americká společnost The Walt Disney Company vlastní skrze několik dceřiných firem velkou spoustu značek. Minimálně Star Wars, Marvel, Pixar, National Geographic nebo 20th Century Fox zná jistě každý. S takovým arzenálem seriálového a filmového obsahu se dá samozřejmě velmi efektivně nakládat a proto firma ke koni loňského roku spustila streamovací platformu Disney+. Ta přímo konkuruje třeba HBO Max nebo Netflixu. První zemí, ve které se služba testovala, bylo Nizozemsko. Ostrý start se pak pochopitelně týkal také USA. Momentálně se vysílání týká šestnácti zemí a jak asi tušíte, Česká republika mezi nimi zatím není. Existuje ovšem harmonogram, kterým se můžeme při vyhlížení této platformy řídit. Jaké je tedy datum spuštění Disney+ v ČR? Podívejte se na aktuální přehled dostupnosti a plánovaných spuštění.

Aktuální dostupnost Disney+

AustrálieJaponsko
RakouskoMonako
KanadaNizozemsko
FrancieNový Zéland
NěmeckoŠpanělsko
IndieŠvýcarsko
IrskoVelká Británie
ItálieUSA

Disney značky

Spuštění naplánované na 15. září

BelgieLucembursko
DánskoNorsko
FinskoPortugalsko
IrskoŠvédsko

Harmonogram pro další oblasti

  • Východní Evropa v prvním pololetí roku 2021
  • Latinská Amerika v prvním pololetí roku 2021
  • Asie a Pacifik postupně během let 2020 a 2021
datum Disney+ ČR Disney+ postavy

Ze seznamů je patrné, že datum spuštění Disney+ v ČR může být v příštím roce. A to za předpokladu, že spadá do východoevropské skupiny. Od americké firmy by takové zařazení asi nebylo úplně překvapivé. Každopádně se ale může stát, že se dočkáme i o něco dříve. V seznamech totiž není například ani Polsko, které je jinak považováno za významnou zemi při uvádění služeb a produktů. Možná bychom se s ním mohli “svézt”. Na české mutaci webu je zatím možné jen přihlásit se k odběru novinek.

Využili byste obsah nabízený na Disney+?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse stále nosí starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)