Disk Google má konečně srozumitelnější přesouvání souborů

Disk Google Drive přenos souborů složek nová nabídka menu

I když patří Disk Google alias Google Drive k nejpopulárnějším cloudovým a kancelářským nástrojům na světě, rozhodně je na něm stále co vylepšovat. Pravidelní uživatelé by nejspíš souhlasili, že trochu nešikovné je například přesouvání souborů či složek z jednoho místa na druhé a následné uspořádání. To se ale aktuálně mění a bude nově vypadat o něco lépe a sloužit trochu logičtěji.

Disk Google Drive přenos souborů složek nová nabídka

“Zavádíme vylepšení webového nástroje pro výběr umístění na Disku Google, které vám umožní rychle a efektivně vybrat umístění pro uspořádání souborů a složek. Aktualizace zahrnují nové vizuální prostředí a užitečné návrhy při přesouvání souborů a složek nebo přidávání zástupců k položkám na Disku,” uvádí Google příjemnou novinku na svém blogu. Popisuje také jednotlivé změny či novinky:

  • Nové karty Navrženo, S hvězdičkou a Všechna místa pro snadnější navigaci. Je možné se zde pohybovat vpřed i vzad ve složkové struktuře.
  • Podrobnosti o cestách k vybraným složkám, možnost vytvoření nové složky a grafické upozornění, pokud něco přesouváte do prázdné složky.
  • Navrhovaná umístění a možnost odmítnutí návrhu, čímž se okamžitě odstraní ze seznamu.
  • Přidání nového tlačítka Přesunou do řádku s názvem složky pro rychlejší práci.
  • Nové označení složek “pouze k zobrazení” a vysvětlení, proč může při přesouvání souboru dojít k chybě. Například proto, že nejste vlastníkem souboru.

Nové přesouvání a uspořádání začal Google zavádět 12. dubna a už byste ho asi měli na desktopu vidět. Všichni uživatelé by měli změnu pocítit do patnácti dní. Týká se jak firemních profilů, tak i osobních účtů.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám doteď pracovalo se soubory na Disku?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (0)