TOPlist

Disk Google po aktualizaci nabízí tmavý režim. Ukážeme, jak ho aktivovat

tmavý režim google drive

Tmavý režim se s nejnovější aktualizací dostává na další produkt Google portfolia, a to Disk Google neboli Google Drive. Tmavý vzhled je v této aplikaci dostupný i pro zařízení se starší verzí Androidu, než je Android 10 a zobrazí se na základě manuálního přepnutí v nastavení. Tato volba je pak umožněna od verze v2.19.332.01.40.

Google Drive
Google Drive

Tmavý režim v aplikaci Google Disk tak nově funguje vedle původního světlého vzhledu, na který jsme byli až doposud zvyklí. Uživatelé se tedy mohou sami rozhodnout, kterou variantu preferují. Google Drive navíc obsahuje ještě třetí možnost nazvanou „Set by Battery Saver“, tedy automatické zapnutí na základě toho, zda je telefon v úsporném režimu. V praxi se tak po zaškrtnutí této možnosti tmavý vzhled aktivuje pouze v případě, kdy je třeba šetřit baterii. Cesta za tmavým vzhledem pak vede přes nastavení, které se skrývá pod ikonou hamburgerového menu v levé části obrazovky. V nastavení se nachází kategorie „Motiv“ a položka „Vybrat motiv“.

Zde si pak již můžete pro Disk Google vybrat vzhled ze tří zmíněných variant, tedy světlý režim, tmavý režim, nebo tmavý vzhled pouze pro úsporný režim. Google Drive se tak přidává na dlouhý seznamu aplikací, které již tmavý režim umožňují. Řada uživatelů však stále netrpělivě očekává „dark mode“ pro Gmail, jenž se na seznam zatím nedostal a umožňuje pouze takzvaný „noční režim“ a tmavý vzhled widgetu.

Přijde vám tmavý vzhled pro Disk Google vhodný?

Zdroj: Android headlines

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)