TOPlist

Disk Google pro Android zavádí fantastickou funkci

Google Disk drive dokumenty podepisování pdf

Kolikrát už vám do mobilu či na tablet přišel e-mail, ve kterém byl v příloze PDF soubor a v těle instrukce, že ho máte podepsaný poslat zpět? A kolikrát jste si zoufali, že zrovna nejste u tiskárny a skeneru, případně u počítače s nějakým editačním programem? Já snad tisíckrát. Proto se nezdráhám označit za „fantastickou“ novou funkci, kterou před několika hodinami začal Google zavádět do své Android aplikace Disk. Bude v ní fungovat bezprostřední podepisování PDF dokumentů prstem či stylusem.

Google Drive
Google Drive

Google tuto novinku oznámil jako obecnou možnost „anotování“. K dispozici tak bude nejen klasické podepisování například do přichystaného políčka, ale i popisování virtuálním zvýrazňovačem, psaní poznámek či kreslení. Použít půjde i guma či funkce „zpět“ a „vpřed“ a velmi důležitá je také možnost uložení takto editovaného dokumentu do nového PDF souboru. Vše se bude otevírat přes novou ikonku s perem (nikoli současnou tužku pro editaci).

Aplikace Google Disk by měla tuto novinku dostat celoplošně v rámci nejbližší aktualizace a fungovat bude na všech zařízeních s Androidem od verze 6.0 Marshmallow. Již nyní existuje více způsobů, jak si ve zmíněné situaci bez dalších zařízení nebo periferií poradit, ale pro uživatele Google aplikací nejspíš do budoucna půjde o úplně nejjednodušší řešení.

Jak často se ocitáte ve zmíněné situaci?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)