Telefon místo klíče do auta: Vozidla půjdou odemykat i startovat pomocí NFC

digitalni klice do auta nfc

Organizace CCC (Car Connectivity Consortium), která stojí například za funkcí Mirrorlink zveřejnila nové informace ohledně digitálního klíče. Jedná se ve zkratce o klíče do auta, které jsou uložené v telefonu. Využívá se k tomu NFC čip a pomocí chytrých zařízení půjde u podporovaných vozidel třeba startovat, ale i odemykat.

Digitální klíče do auta podporují velké společnosti z obou odvětví

Ovládání obyčejných automobilů telefonem není už tak vzdálená budoucnost, jak se může na první pohled znát. Ukazuje to organizace CCC, která buduje nový standard s názvem Digital Key 2.0. První revize 1.0 už je dostupná v některých vozidlech, hlavně těch luxusnějších značek, u verze 2.0 se plánuje masivnější rozšíření. Na “palubě” už mají mnoho velkých společností, z toho mobilního je to třeba Apple, Samsung, LG nebo Qualcomm. Ze světa aut pak třeba Audi, Volkswagen, BMW, General Motors, Honda, Toyota, Mercedes nebo Huyndai.

digitalni klic auto ccc

Dokončení nového standardu 2.0 se plánuje na první čtvrtletí příštího roku. Plánuje se podpora nejen pro chytré telefony, ale také chytré hodinky. Zajímavé je, že tento digitální klíč se dá vygenerovat a následně si jej druhá osoba může stáhnout do svého zařízení. Díky tomu tak můžete například rodinnému příslušníkovi “půjčit klíčky od auta” i když jste na druhém konci republiky. Velký zájem je také ze strany autopůjčoven, kde by stačilo k půjčení vozidla mít jen aplikaci v telefonu.

Zabezpečení má být podle CCC “silné”, díky použití NFC také putuje signál na velmi krátkou vzdálenost a podle společnosti zde také nehrozí problémy. Jejich systém má také zabránit tomu, aby při odcizení mobilu mohl zloděj odjet i s vaším vozem.

Těšíte se na digitální klíče pro vozidla?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)