Obchod Play testuje detailnější uživatelská hodnocení her

nova_hodnoceni_ico

Určitě znáte hry, které mají pěknou grafiku, ale z nějakého důvodu vás nezaujaly. Třeba proto, že mají slabý příběh, jsou nudné, špatně se ovládají, nebo opakují to, co už jste hráli v deseti jiných provedeních. Stejně tak existují hry, jejichž grafickou stránku nejlépe vystihuje slovo “otřesná”, ale přesto vás vysloveně baví. Jak pak takové hry hodnotit? V tomto směru záleží vždy na uživateli, zda vezme v úvahu všechny faktory, nebo bude hodnotit jen to, co je pro něj důležité. Google chce tuto problematiku vyřešit a začal testovat detailnější uživatelská hodnocení her.

Testované provedení má odlišit jednotlivé aspekty her, kterých je pro celkový dojem obvykle více než u běžných aplikací. Změna spočívá v rozděleném hodnocení, jež má být prezentováno v podobě tří kruhových grafů v sekci “Feature ratings” (“hodnocení rysů”). Toto provedení se začalo některým uživatelům objevovat u her v Obchodě Play a zobrazuje zvlášť známku za ovládání (Controls), hratelnost (Gameplay) a grafickou stránku (Graphics). Nová sekce je umístěna mezi standardním hodnocením a vybranými uživatelskými recenzemi.

Jak mají fungovat detailnější uživatelská hodnocení her?

Uživatelé, kterým se zobrazují detailnější uživatelská hodnocení her, mají také k dispozici nový systém známkování. To dosud probíhalo ve dvou krocích: v prvním se udělovala známka (hvězdičky), ve druhém bylo možné napsat komentář. V nové verzi přibyly další tři kroky, ve kterých se po udělení celkové známky hodnotí ovládání, hratelnost a grafická stránka hry.

Z toho, že detailnější uživatelská hodnocení her se zatím zobrazuje jen relativně malému počtu uživatelů, lze usuzovat, že Google zatím provádí testování na omezeném vzorku. Teprve na základě odezvy se pak rozhodne, zda nový systém známkování uvede do praxe a zpřístupní ho všem. Celkově bychom ale předpokládali, že se nového provedení dočkáme, protože v případě her dává smysl a může hráčům pomoci oddělit “naleštěné hry o ničem” od opravdu kvalitních titulů, které stojí za to vyzkoušet. Otázkou tedy pravděpodobně není zda, ale kdy se nového způsobu hodnocení her dočkáme.

Co na detailnější uživatelská hodnocení her říkáte? Myslíte, že je to dobrý nápad? Přidali byste do známkování vedle ovládání, hratelnosti a grafiky ještě nějaké další kategorie? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (5)