Dell Chromebook 3100 oficiálně: vstupní laptop s podporou LTE

levný chromebook

Společnost Dell oficiálně představila nový Chromebook 3100 s podporou LTE. Tím jen dokazuje, že opravdu roste poptávka po podobných zařízeních a to hlavně z toho důvodu, že mnoho dětí i učitelů začalo přecházet na online výuku, na což je podobný typ notebooku vhodný. Pojďme si jej tedy představit.

Dell Chromebook 3100 oficiálně

Již na první pohled je zřejmé, že se bude jednat skutečně o levný a vstupní model. Plastová konstrukce a velké rámečky okolo 11,6″ displeje s rozlišením 1366 x 768 to jen dokazuje. K dispozici je také web kamera pro videohovory a potěší také klávesnice odolná proti polití. O výkon se zde stará dvoujádrový Intel Celeron, jehož bližší specifikace však zatím neznáme. Dopomáhá mu 4 GB LPDDR4 2400 MHz RAM a z úložiště dostaneme na výběr z 16 či 32 GB eMMC. Výdrž pak dostala na starost 42 Wh baterie, která má vydržet až 14 hodin běžného používání a lze jí dobíjet skrz 65 W USB-C nabíjení.

Z konektivity stojí za zmínku 2x USB-A port, 2x USB-C port (LTE verze má však jen jeden) a nechybí ani audio jack. Notebook bude nejprve dostupný pouze pro učitele a studenty, ovšem později se dostane i k běžným uživatelům. Dell sdělil, že bližší dostupnost a ceny budou známy až na jaře.

Co na Chromebook říkáte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)