Další údajný render Galaxy S5 z důvěryhodného zdroje vypadá povědomě

sgs5_ico

Australan Sonny Dickson – známý a spolehlivý zdroj publikující informace o oficiálně neohlášených zařízeních – vypustil na web údajný render Samsungu Galaxy S5, na kterém je očekávané zařízení k vidění ze všech stran. Podle obrázku bude mít vlajková loď Samsungu pro rok 2014 rozměry 141 x 72,5 x 8,2 milimetrů – bude tedy ve srovnání s letošním modelem o něco větší a “tlustší” (Galaxy S4 měří 136,6 x 69,8 x 7,9 mm).

Další údajný render Galaxy S5 Další údajný render Galaxy S5

Překvapivý (a tak trochu i podezřelý) je fakt, že design telefonu je prakticky totožná s předcházejícími dvěma generacemi (ostatně S4 se také příliš neliší od S3). V porovnání se Samsungem Galaxy S4 má pátá generace mírně odlišně uspořádané otvory pro senzory v horní části těla, jinak vypadá také blesk pod optikou fotoaparátu na zadní straně (zde můžeme odhadovat, že “es pětka” bude mít dvě přisvětlovací LED místo dosavadní jedné).

Dalším poznatkem je absence čtečky otisků prstů, kterou měl být nový Samsung údajně vybaven – zde jsou dvě možnosti: buď výrobce tuto formu ověření uživatele vypustil, nebo se povedlo integrovat skener pod obrazovku. Tradičně zůstává (tedy alespoň dle výše uvedeného obrázku) prostřední hardwarové tlačítko Domů se dvěma senzorovými tlačítky po jeho stranách.

Hlavní otázkou je však důvěryhodnost tohoto renderu – přeci jen z dosavadních zvěstí i podle tvrzení vedoucích pracovníků firmy Samsung by měl Galaxy S5 přijít s novým designem, čemuž tento obrázek rozhodně neodpovídá. Proti tomu zahraniční média označuji Sonny Dickson za důvěryhodný a v minulosti několikrát prověřený zdroj. Subjektivně bychom tipovali, že takto možná bude vypadat Galaxy S5 Active. Pravdu se s velkou pravděpodobností dozvíme již za deset dnů, kdy v Barceloně začíná veletrh Mobile World Congress, kde by měl být údajně představen právě Galaxy S5.

Zdroje: 4PDA, BGR, Android Headlines.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)