Google nahradí konečně svou starou aplikaci pro ovládání Android TV

dálkové ovládání android tv

Po několika letech Google na konferenci I/O 2021 oznámil, že konečně nahradí svou starou aplikaci pro dálkové ovládání Android TV. Dozvěděli jsme se několik podrobností o tom, jak přesně bude změna probíhat a jak na tom budou třeba jablíčkáři.

Dálkové ovládání Android TV v Androidu 11 i 12

Americký gigant sdělil, že budou dvě možnosti fungování nového ovládání. Bude prý zabudován přímo do systému Android, takže jej budete mít k dispozici v různých nadstavbách tohoto systému. Okolo konkrétních detailů však panovalo poměrně dost nejasností, ovšem web 9to5google kontaktoval Google a ten mu informace upřesnil.

dálkové ovládání android tv

Až se nový dálkový ovladač rozšíří do systému Android, bude zabudován do nabídky rychlého nastavení v zařízeních se systémem Android 11 i Android 12. A co starší telefony, které podporu nového Androidu nedostanou? Ani na ně Google nezapomněl. Ovladač má být zabudován přímo v aplikaci Google TV, což ale víme už několik měsíců. A co iOS? Vzhledem k tomu, že není aplikace Google TV dostupná pro Apple zařízení bude ovladač implementovaný do aplikace Google Home.

Jak ovládáte svou Android TV nyní?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)