D-Link DWR-118: Router, který si poradí s pevným připojením i SIM kartou

D-Link DWR-118

Bezdrátových routerů je na trhu jako máku, některé nás ale dokážou oslovit. Jedním z nich je i D-Link DWR-118, který se na první pohled tváří jako obyčejný router. Dá se ovšem snadno proměnit i v přístupový bod, který čerpá internet ze SIM karty.

D-Link DWR-118: pevné připojení, nebo karta SIM?

Router D-Link DWR-118 disponuje standardními vstupy:

  • 1 x Gigabit Ethernet LAN port
  • 3 x Fast Ethernet LAN porty
  • 1 x Gigabit Ethernet WAN port
  • 1 x USB 2.0 port

Za běžného použití se tedy jedná o standardní dvoupásmový modem s rychlostí přenosu až 433 Mb/s díky standardu Wi-Fi 802.11ac. Díky USB vstupu jej však lze zkombinovat s 3G či 4G adaptérem pro SIM kartu a rázem jej tak proměnit. Zbytečnost, říkáte si? V našich očích se jedná o zajímavé zařízení, které by mohlo posloužit v jednu chvíli doma jako standardní router, o víkendu ale třeba na chatě jako přístupový bod z mobilní sítě.

D-Link DWR-118 je podle tvůrců vhodný také pro hráče či uživatele, kteří si nemohou dovolit výpadky spojení. 4G modul se totiž může aktivovat v době, kdy pevné připojení selže.

D-Link DWR-118 back router

Cena je vyšší, adaptér je navíc nutno přikoupit

Cena za samotný router D-Link DWR-118 činí 1899 Kč s DPH. Bohužel v ceně není započten zmíněný 4G USB modul, který je nutno dokoupit zvlášť. Jeho cena se pak může vyšplhat na stejnou výši jako zmíněný router.

zdroj: tisková zpráva

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)