TOPlist

Špičkový cyklopočítač Garmin Edge 1050 přišel do Česka. Oslní funkcemi a displejem, lecčím však zklame

garmin edge 1050 nahled
  • Cyklopočítač Garmin Edge 1050 se dostává na český trh s cenou 18 490 Kč
  • Disponuje daleko jasnějším displejem s vyšším rozlišením a novými funkcemi
  • Mnohé však dovede zklamat výrazně zhoršenou výdrží ve srovnání s Edge 1040

Po sérii několika úniků se konečně dočkáváme oficiálního uvedení na trh. Cyklopočítač Garmin Edge 1050 v úterý zamířil na pulty obchodů po celém světě a pořídit se mimo jiné dá i u nás v České republice. V základní edici vychází na 18 490 Kč, přičemž k dostání je i sada s dodatečným příslušenstvím za 20 990 Kč. Novinka oslní displejem a řadou nových funkcí, lecčím ale dokáže i zklamat.

Garmin Edge 1050 se od svého předchůdce liší už designem, na rozdíl od něj je se svou osmiúhelníkovou konstrukcí totiž výrazně hranatější. Hlavní dominantou zařízení je pochopitelně displej, který si prošel významným upgradem (anebo downgradem?). Tentokrát totiž nespoléhá na transreflektivní TFT panel, nýbrž daleko jasnější LCD displej pyšnící se parádním rozlišením 480×800 pixelů.

S obrazovkou se však pojí jedna klíčová nevýhoda: je výrazně energeticky náročnější. Výdrž baterie computeru Garmin Edge 1050 tak čítá „pouze“ 20 hodin při náročném používání či 60 hodin v úsporném módu. Jeho předchůdce byl mezitím schopen pracovat až 35 hodin v plném režimu a 70 hodin v úspornějším nastavení.

Po ne zrovna veselých zprávách o výdrži by vám mohly zvednout náladu detaily týkající se nových funkcí. Garmin Edge 1050 například konečně podporuje bezkontaktní platby díky podpoře Garmin Pay anebo vás upozorní na nebezpečí na silnici ohlášená dalšími cyklisty. A jelikož tentokrát disponuje reproduktorem, dovede poskytovat slovní pokyny pro tréninkové a navigační výzvy.

Garmin Edge 1050 | Nepřestávej jezdit na kole. Spolu.

Garmin Edge 1050 | Nepřestávej jezdit na kole. Spolu.

Za zmínku také stojí vychytávky pro skupinovou jízdu (posílání zpráv, sdílení aktuální polohy atp.) nebo tréninkové tipy, které se přizpůsobují vašemu aktuálnímu výkonu či regeneraci.

Koupili byste si cyklopočítač od Garminu?

Zdroj: Garmin (1, 2)

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)