CyanogenMod 12 nově získává podporu témat

cyanogenmod 12 titul

Theme engine, poskytující možnost upravit si grafické rozhraní celého systému je již nějakou dobu nedílnou součástí jedné z nejpopulárnějších custom ROM pro Android – CyanogenMod. Ten však ve své nejnovější verzi založené na Androidu – CyanogenMod 12 – tuto funkcionalitu kvůli obtížné implementaci dočasně ztratil. Nyní však Clark Scheff, zaměstnanec společnosti Cyanogen Inc. stojící právě za CyanogenModem 12, prostřednictvím sociální sítě Google+ oznámil, že počínaje dnešním vydáním vývojových nightly buildů CM 12 se tato oblíbená funkce vrací.

cyanogenmod 12 theme choser Témata v podání CyanogenMod 11

Její implementace přitom nebyla vůbec snadná a vyžadovala přepsání více než 13 tisíc řádků kódu. Tato dobrá zpráva s sebou však nese i jedno “ale”. Konkrétně se jedná o fakt, že pro CyanogenMod 12 bude potřeba vytvořit nová témata, nebo ty současná upravit. Starší témata totiž nebudou fungovat korektně, nebo vůbec. To je způsobeno faktem, že Android 5.0 využívá Material design, kdežto témata pro starší CyanogenMod 11 běžící na Androidu 4.4 jsou uzpůsobena pro rozhraní využívající Holo design. Tvůrci témat tak budou svá díla muset optimalizovat pro CM 12. V současnosti není možné ani vytvořit jedno téma, které by fungovalo na CM12 i CM11, vývojáři však přislíbili, že na tomto problému zapracují a pokusí se vytvořit patch, který by to umožňoval.

V současnosti jsou oficiální nightly verze CyanogenModu dostupné pro celkem 50 zařízení. Zda mezi ně patří i to vaše se můžete přesvědčit prostřednictvím tohoto odkazu. Mějte však na paměti, že nightly buildy jsou vývojová sestavení a mohou obsahovat řadu chyb.

Používáte již na svém zařízení CyanogenMod 12? Jaké s ním máte zatím zkušenosti?

Zdroje: AndroidAuthority.complus.google.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)