Menu

Neoficiální CyanogenMod 10 a MIUI pro Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II je sice na trhu relativně krátce (u nás už jste si ale mohli přečíst jeho podrobnou recenzi), přesto dokázal zaujmout. Svědčí o tom i rychlé uvolnění neoficiálních alternativních ROMek pro tento model, což můžeme považovat za indikátor očekávaného zájmu.

CyanogenMod 10 na Samsungu Galaxy Note II

CyanogenMod 10 na Samsungu Galaxy Note II

Koncem minulého týdne byl uvolněn neoficiální CyanogenMod 10, což je ROMka, založená na “holém” systému Android bez bloatware, grafických skinů, se širokými možnostmi konfigurace. Proti výchozímu firmwaru s grafickou nadstavbou TouchWiz by měl CyanogenMod nabídnout o něco vyšší výkon, který ale není problematickou stránkou tohoto modelu. Je vhodné podotknout, že pod CM10 nefungují některé “vychytávky” typické právě pro Note II, jako jsou nejrůznější “S aplikace” a s nimi spojené rozšířené možnosti práce s perem S Pen. Aktuálně jsou také reportovány problémy s GPS, která “funguje trochu divně” a potřebuje další testování. Občas se projevují problémy s fotoaparátem, přehráváním zvuku a mikrofonem.

CyanogenMod 10 na Samsungu Galaxy Note II

CyanogenMod 10 na Samsungu Galaxy Note II

Včera se pak objevila další populární ROM – testovací sestavení MIUI (nejde tedy o oficiální MIUI, jedná se jen o port, sestavený na základě CM10, proto jsou nefunkční stejné věci, jako v CM10; děkujeme za doplnění čtenáři s přezdívkou ingbrzy), která je díky výrazně odlišnému a vizuálně atraktivnímu uživatelskému rozhraní považována za jednu z nejunikátnějších ROMek. Uživatelé MIUI oceňují především široké možnosti přizpůsobení vzhledu, nespočet grafických témat, intuitivní notifikační lištu, integrované aplikace pro zálohování či anti-spam. MIUI, podobně jako iOS, nepoužívá seznam aplikací, ale všechny nainstalované programy umísťuje na domovskou obrazovku.

MIUI na Samsungu Galaxy Note II

MIUI na Samsungu Galaxy Note II

Také v případě této ROM je nutné počítat s absencí některých programů, typických pro nadstavbu TouchWiz, jakož i s menší podporou S Penu. Z dosud známých problémů se ví o nefungujícím NFC a omezení fotoaparátu na rozlišení 5 Mpx.

MIUI na Samsungu Galaxy Note II

MIUI na Samsungu Galaxy Note II

Zdroje: Android Soul a Android Soul.

 

Komentáře

Na nic

Na nic

6.11.2012 8:28

Zbytečný článek. Na XDA jsou ROMky snad na každý smartphone a psát o tom, že je další na další mobil je zbytečné..to můžete psát ke každému mobilu kde je neoficiální CM10.

tupaorc

tupaorc

6.11.2012 8:36

Navíc nepřijde tak telefon o všechny ty super vychytavky co samsung prezentuje?

Mirek

Mirek

6.11.2012 9:38

No česká verze MIUI je prakticky už zabitá. Což je velká škoda. Když se to rozjíždělo, tak se český verze MIUI ROMek mohly stát nejpoužívanjšími alternativami Androidu u nás. Teď už je ten projekt prakticky po smrti. Škoda…

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 14

6.11.2012 10:17

Mirek
A je vůbec ta čeština tak potřebná? Jedu na anglické MIUI a těch pár slovíček si člověk snadno přeloží. Každopádně jinak MIUI nemá konkurenci.

Mirek

Mirek

6.11.2012 10:57

Tak jasně že neni. Co si budeme řikat. Ale pro rozvoj a dostupnost těch ROMek by to určitě pomohlo. Jen, že je to škoda… Bylo to pěkně rozjetý

ingbrzy

ingbrzy

6.11.2012 11:10

Cestina a Slovencina pre MIUIv4 /4.1 nieje mrtva.. len miui.cz je mrtve… kompletna CZ a SK su standardnou sucastou multilang buildov od MIUIAndroid… a to pre vsetky oficialne podporovane zariadenia…
MULTIlang buildy najdete kazdy vikend tu http://miuiandroid.com/community/forums/news/

ja prekladam SK a Kynio CZ..

CZ https://github.com/czjomi/ma-xml-4.0-czech
SK https://github.com/ingbrzy/ma-xml-4.0-slovak

ingbrzy

ingbrzy

6.11.2012 11:12

Plna podpora MIUI CZ a SK buildov Galaxy S/S2/S3/Nexus je na fore http://sgalaxy.cz/forum/index.php

Adamantium

Adamantium

6.11.2012 12:14

V čem je výhoda CM10 oproti systému, který Note II má již od výrobce? Mě to připadá, že v tomto případě nemá CM10 co nabídnout, ba naopak, o spoustu užitečných funkcí se přijde.. Něco jiného je to třeba pro Galaxy S, kdy výrobce usnul u 2.3.6..

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

6.11.2012 12:23

To: Adamantium
To je sporné. Já mám např. CM na SGS2 z jednoho důvodu: nechci TouchWiz.
Ale samozřejmě pro někoho jiného může být absence TouchWizu zásadní nevýhodou.
A v případě SGN2 bych asi s alternativní ROM hodně váhal.

Kazan

Kazan

6.11.2012 12:57

ingbrzy: Je nazdar :) A mas pravdu CZ slape porad a vyborne :)

Adamantium

Adamantium

6.11.2012 13:47

Karel Kilián: Neřešil by problém s TW pomocí jiného Launcheru např. ADW launcher apod.? Přiznám se, že launcher jsem zatím neinstaloval, na SGS jsem měl 2.3.6 a teď mám CM9, takže nemám zkušenosti..

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

6.11.2012 14:05

To: Adamantium
Bohužel TW není jen launcher. Čili záměna za jiný to neřeší – TW je pak nadále v paměti.

Adamantium

Adamantium

6.11.2012 14:10

Aha, díky za osvětu..

RSS (komentáře k článku)