Neoficiální CyanogenMod 10 a MIUI pro Samsung Galaxy Note II

sgn2_ico-300×196

Samsung Galaxy Note II je sice na trhu relativně krátce (u nás už jste si ale mohli přečíst jeho podrobnou recenzi), přesto dokázal zaujmout. Svědčí o tom i rychlé uvolnění neoficiálních alternativních ROMek pro tento model, což můžeme považovat za indikátor očekávaného zájmu.

CyanogenMod 10 na Samsungu Galaxy Note II CyanogenMod 10 na Samsungu Galaxy Note II

Koncem minulého týdne byl uvolněn neoficiální CyanogenMod 10, což je ROMka, založená na “holém” systému Android bez bloatware, grafických skinů, se širokými možnostmi konfigurace. Proti výchozímu firmwaru s grafickou nadstavbou TouchWiz by měl CyanogenMod nabídnout o něco vyšší výkon, který ale není problematickou stránkou tohoto modelu. Je vhodné podotknout, že pod CM10 nefungují některé “vychytávky” typické právě pro Note II, jako jsou nejrůznější “S aplikace” a s nimi spojené rozšířené možnosti práce s perem S Pen. Aktuálně jsou také reportovány problémy s GPS, která “funguje trochu divně” a potřebuje další testování. Občas se projevují problémy s fotoaparátem, přehráváním zvuku a mikrofonem.

CyanogenMod 10 na Samsungu Galaxy Note II CyanogenMod 10 na Samsungu Galaxy Note II

Včera se pak objevila další populární ROM – testovací sestavení MIUI (nejde tedy o oficiální MIUI, jedná se jen o port, sestavený na základě CM10, proto jsou nefunkční stejné věci, jako v CM10; děkujeme za doplnění čtenáři s přezdívkou ingbrzy), která je díky výrazně odlišnému a vizuálně atraktivnímu uživatelskému rozhraní považována za jednu z nejunikátnějších ROMek. Uživatelé MIUI oceňují především široké možnosti přizpůsobení vzhledu, nespočet grafických témat, intuitivní notifikační lištu, integrované aplikace pro zálohování či anti-spam. MIUI, podobně jako iOS, nepoužívá seznam aplikací, ale všechny nainstalované programy umísťuje na domovskou obrazovku.

Také v případě této ROM je nutné počítat s absencí některých programů, typických pro nadstavbu TouchWiz, jakož i s menší podporou S Penu. Z dosud známých problémů se ví o nefungujícím NFC a omezení fotoaparátu na rozlišení 5 Mpx.

Zdroje: Android Soul a Android Soul.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Android 14 Beta od Xiaomi

Vyzkoušeli jsme Android 14 Beta od Xiaomi

Články Jozef Cmar Jozef Cmar
2 min. uložit na později

Komentáře (13)