Menu

CUBE1 S700: Pohledný velikán pro nenáročné (recenze)

Společnost SETOS, která vlastní značku CUBE1, v našich končinách nepatří mezi příliš známé výrobce mobilních telefonů. Čas od času se však objeví zařízení pocházející z dílen této firmy, které dokáže zaujmout. Jedním z nich je také smartphone pojmenovaný CUBE1 S700. Ten dokáže na první pohled upoutat náš zrak především rozměrným 5,25“ displejem. Za příjemnou cenu, která nepřesahuje 4000 Kč, nám dále dokáže nabídnout 1 GB operační paměti nebo solidní čtyřjádrový procesor.

Obsah recenze

Obsah balení

Obsah celého balení telefonu CUBE1 S700 odpovídá cenové kategorii, do které tento přístroj spadá. Ihned po otevření krabičky se nám tak naskytne pohled na samotné zařízení, které je uloženo v molitanovém rámečku. Po jeho vyjmutí poté nalezneme klasický USB kabel, nabíječku a jednoduchá sluchátka. Příjemným překvapením je přítomnost dvojice kartiček s předplacenými kódy pro časopis 100+1 a antivirus ESET Mobile Security.

CUBE1 S700 - obsah balení

CUBE1 S700 – obsah balení

Vzhled a dílenské zpracování

Jak již bylo řečeno v úvodu, design celého telefonu působí velice jednoduchým a svěžím dojmem. Kromě displeje s úhlopříčkou 5,25 palce najdeme na přední straně také trojici hardwarových tlačítek, fotoaparát, notifikační diodu a senzor osvětlení. Mírnou vadou na kráse jsou nevzhledné rámečky, které jsou především nad a pod displejem zbytečně velké. Na boční straně telefonu dále najdeme klasickou dvojici tlačítek pro ovládání hlasitosti a zámek. Telefon se svou šířkou, která činí 8,6 mm, řadí v dnešní době spíše mezi tlouštíky. Při pohledu na horní stranu přístroje zjistíme, že slouží jako domov pro 3,5mm jack pro připojení sluchátek a slot pro dvojici SIM karet. Spodní strana potom nabídne standardní MicroUSB konektor.

CUBE1 S700 - Přední strana telefonu

CUBE1 S700 – Přední strana telefonu

Záda smartphonu CUBE1 S700 jsou tvořena z jednoduchého plastového krytu vyhotoveného v matné černé barvě. Ten působí až semišovým dojmem, díky čemuž se telefon poměrně dobře drží v jedné ruce. Na matném povrchu levného plastu ovšem velice snadno zůstávají nejrůznější otisky, mastnoty a nečistoty. Kromě 13 megapixelového fotoaparátu a přisvětlovací diody zde najdeme už jen hlasitý reproduktor.

Žádnou ostudou rozhodně není ani hmotnost, která se vyšplhala na 156 gramů. Celkové zpracování telefonu CUBE1 S700 rozhodně nikoho neurazí, ale ani nenadchne. Jednoduchý design působí poměrně dobrým dojmem. My bychom však ocenili tenčí rámečky a jiný materiál pro výrobu zadního krytu, neboť nečistoty na něm ulpívají opravdu velice snadno.

Videopohled

Hardware a displej

Srdcem telefonu CUBE1 S700 se stal čtyřjádrový procesor MTK6582M, jehož jádra dosahují maximálního taktu 1,3 GHz. Ten se řadí spíše mezi ty slabší a sekunduje mu 1 GB operační paměti. O něco lépe je na tom vnitřní úložiště, jehož kapacita se vyšplhala na 16 GB, které lze dále rozšiřovat pomocí microSD karet. Leckdo by se mohl zhrozit při pohledu na kapacitu baterie. Ta totiž činí pouhých 1800 mAh.

Po stránce konektivity není telefonu cizí podpora sítí Wi-Fi se standardem 802.11b/g/n. Zastoupeny jsou také mobilní sítě druhé a třetí generace, na podporu LTE se bohužel nedostalo. Bezdrátové párování telefonu s ostatními přístroji v naší domácnosti je umožněno díky technologii Bluetooth ve verzi 4.0. O navigaci je také postaráno díky vestavěnému modulu GPS.

Specifikace telefonu CUBE1 S700

 • displej: 5,25“, IPS, rozlišení 1280 x 720 pixelů
 • procesor: MTK6582M, 4×1,3 GHz
 • GPU: ARM Mali-450 MP
 • paměť: 1GB RAM, 16 GB vnitřní (+Micro SD)
 • fotoaparát: zadní 8 MPx, 13MPx interpolovaně, LED přisvícení, přední 2 MPx
 • baterie: 1800 mAh
 • konektivita: Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS
 • OS: Android 4.4.2
 • rozměry: 145 × 72,8 × 8,6 mm
 • hmotnost: 156 gramů
Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Displej

Ačkoliv se v případě CUBE1 S700 jedná o zařízení spadající do nižší cenové kategorie, displej je poměrně zdařilý. Zvládá zobrazení v rozlišení 1280 x 720 pixelů, což v této skupině rozhodně není žádnou ostudou. IPS technologie poté zajistí velice dobré podání barev. Velmi dobře jsou na tom také pozorovací úhly. Na displej je nutno si déle zvykat, neboť reakce nejsou úplně přesné, to následně vede k většímu množství překlepů při psaní nebo složitějšímu otevírání odkazů při pročítání webových stránek. Telefon nemůžeme pochválit ani za čitelnost na slunci, dost často jsme s ní měli problém i při maximálním nastavení jasu, tento nedostatek ovšem můžeme telefonu spadajícího do této cenové kategorie s klidným srdcem odpustit.

CUBE1 S700 - Displej

CUBE1 S700 – Displej

Zvukový výstup a reproduktor

Zvukový výstup je pro běžný poslech hudby pro nepříliš náročného uživatele naprosto dostačující. O poznání hůře jsou na tom však sluchátka dodávaná společně s telefonem. Ta se opravdu nepovedla a v rušném prostředí takřka ani neslyšíte zvuk, který z nich vychází. O poznání lépe je na tom reproduktor, který je dostatečně hlasitý a čistota zvuku je poměrně slušná.

CUBE1 S700 - Zadní reproduktor

CUBE1 S700 – Zadní reproduktor

Test výkonu (benchmarky)

 

Herní výkon

Ačkoliv se hardwarová výbava tohoto telefonu nejeví jako příliš oslnivá, byli jsme poměrně překvapeni, s jakou lehkostí si přístroj dokáže poradit i s těmi nejnáročnějšími hrami. Jistě, při hraní Modern Combat 4 se v některých chvilkách opravdu zadýchal a hraní nebylo naprosto plynulé, ale to jsme ochotni v případě této cenové kategorie s klidným srdcem prominout. Další testovanou hrou byl závodní simulátor Real Racing 3. Zde bylo hraní již naprosto plynulé a telefon neměl nejmenší problém s tím, jak se naše závodní BMW řítilo zatáčkami. Velmi nepříjemným faktem při hraní náročných her bylo však zahřívání horní poloviny displeje, které bylo po delší době opravdu citelné.

Konektivita

V oblasti bezdrátových technologií jsme při používání CUBE1 S700 nenarazili na žádný problém. Wi-Fi připojení je naprosto stabilní a síla signálu je rovněž na velice dobré úrovni. Podobně je na tom také připojení pomocí technologie Bluetooth, u něhož jsme se také nesetkali se sebemenším problémem. Nevýhodou je však absence LTE. Ta takřka znemožňuje využívání datového připojení na cestách k některým složitějším operacím. Omezit se tak musíme na jednodušší datové operace, neboť rychlost přenosu u sítí druhé a třetí generace nebývá příliš valná.

GPS

Vestavěný GPS modul sloužil poměrně spolehlivě, ovšem zavřít oči a nechat se jím dovést na místo určení je vyloučeno. Přesnost v některých situacích poměrně pokulhávala a rozhodně se na navigaci nelze spolehnout na sto procent. Tento fakt však není u telefonu s touto cenovkou žádnou výjimkou. Samotné spojení bylo vždy stabilní a rychlost určení polohy je také na velice solidní úrovni.

Baterie a výdrž

CUBE1 S700 - Výdrž baterie

CUBE1 S700 – Výdrž baterie

 • Hraní her – hra Modern Combat 4, poloviční jas, poloviční hlasitost, sluchátka, vybití ze 100 % na 15 %
 • Přehrávání filmů – Full HD film Edge of Tomorrow, 2 Mbit/s, vybití ze 100 % na 15 %
 • Surfování – prohlížeč Dolphin, refresh stránky Svět Androida po 15 sekundách, Wi-Fi připojení, vybití ze 100 % na 15 %

Uživatelské prostředí

Android 4.4.2 bez nadstavby

V dnešní době používá řada výrobců svou vlastní nadstavbu, kterou se snaží vylepšit operační systém Android k obrazu svému. CUBE1 S700 se však nese v jiném duchu a užít si tak můžeme Android 4.4.2 v čisté podobě. Stejně jako systém samotný, také systémové aplikace pocházejí přímo od společnosti Google. Běh celého přístroje tak není ničím zatížen. Je škoda, že aktualizace na novou verzi systému android je prozatím v nedohlednu.

Rychlost a stabilita

Celkový běh systému byl po celou dobu testování velice svižný a pohodlný. Kdo by čekal nějaké zasekávání nebo dlouhé čekání na reakci systému, ten by se pletl. Objektivně je však nutno podotknout, že pokud se snažíme spustit některou z náročnějších aplikací, je třeba chvilku si počkat. Nejedná se ale o nic, co by uživatel hledající telefon v této cenové kategorii nedokázal překousnout. Velký podíl na svižném běhu má především čistá verze Androidu bez zbytečných grafických či jiných nadstaveb. Ke zpomalení nedošlo ani po delší době používání.

Prostředí systému Android 4.4.2

Fotoaparát a natáčení videa

Po vyzkoušení fotoaparátu jsme se dočkali poměrně příjemného překvapení. Přítomen je zde snímač, který rozhodně nepatří mezi ty nejhorší. S trochou snahy a dobrými světelnými podmínkami dokáže totiž pořídit poměrně pohledné a ostré fotografie. Horší je to ovšem při focení ve spěchu nebo při snaze zachytit takzvanou momentku. V takových přídech byla naše fotografie často rozmazaná. Na tomto faktu nic nezměnil ani přítomný systém automatického zaostření. Video je možné natáčet v HD rozlišení se snímkovou frekvencí 30 FPS. U natáčení mohou nastat problémy při přechodech mezi různě osvětlenými scénami.

Aplikace

CUBE1 S700 - Aplikace fotoaparátu

CUBE1 S700 – Aplikace fotoaparátu

Fotografie

Přední fotoaparát

CUBE1 S700 - Snímek z předního fotoaparátu

Video

Kdy, kde a za kolik?

Telefon CUBE1 S700 se prodává ve více českých obchodech. Samotná cena se pohybuje okolo 4 000 korun.

Graf ceny produktu Cube1 S700 poskytuje server Heureka.cz

Resumé

Telefon CUBE1 S700 se rozhodl cílit především na méně náročné uživatele, kteří chtějí při nákupu nového telefonu ušetřit nějakou tu korunu. To se mu poměrně daří a tuto cílovou skupinu rozhodně neurazí.

Při používání přístroje jsme narazili hned na několik pozitiv. Jedním z nich je nepochybně displej. Ten se opravdu povedl a v této skupině se jednoznačně řadí mezi nadprůměr. Vyniknout dokáže především vynikajícími pozorovacími úhly a vydařeným podáním jednotlivých barevných spekter. Dalším pozitivem je použití čisté verze operačního systému, která tak umožní plynulý běh a vyvaruje se nepříjemnému zasekávání. Špatný není ani fotoaparát, který při troše snahy dokáže pořídit opravdu líbivé fotografie.

Největším problémem smartphonu CUBE1 S700 je bezpochyby baterie. Její kapacita čítající 1 800 mAh je opravdu velmi slabá, což způsobuje poměrně nízkou výdrž na jedno nabití. Další věcí, která nás rozhodně nepotěšila, jsou dodávaná sluchátka, jejich zpracování je opravdu žalostné a nedostačují ani pro běžný poslech hudby. Poslední věcí, která se nám na telefonu opravdu nelíbila, je materiál, ze kterého je vyroben zadní kryt. Ten totiž zachytí i sebemenší otisk prstu nebo jakoukoliv mastnotu.

Pokud tedy máme učinit závěr, můžeme s klidným srdcem říci, že CUBE1 S700 je vhodný pro ty, kteří se chystají pořídit si nový přístroj s operačním systémem Android, od kterého neočekávají příliš mnoho. Jedná se opravdu o zlatou střední cestu, která dokáže nabídnout dostačující porci výkonu, slušný displej, poměrně kvalitní fotoaparát a neurazí ani po stránce designu.

Klady

+ Kvalitní displej.
+ Čistý Android.
+ Fotoaparát.
+ Cena.

Zápory

– Zadní kryt.
– Absence LTE.
– Sluchátka.

Za zapůjčení děkujeme společnosti SETOS spol. s r.o.

 

Komentáře

Hrbek Vaclav

z aplikace
28.7.2015 21:13

premyslim proc ta cena je tak vysoka, odpovida cene max 2500kc. za 4tis. se daji sehnat daleko lepsi telefony prece

Fazol

Fazol

z aplikace
29.7.2015 4:48

Slovo dizajn byl test jestli to clovek docte az na konec, ze jo? ;)

Fazol

Fazol

z aplikace
29.7.2015 4:51

Zajimalo by me proc u tech levnych telefonu pokulhava ta gpska… A skoda te baterky. Jinak proc ne.

kluk.100

z aplikace
29.7.2015 8:28

cube1 měl jsem předchozí model a fakt díky ale už NE!

KubaCZ

Kuba Drhlík 0

29.7.2015 9:26

Fazol
Díky za povšimnutí. Spíše než o test se jednalo o nešťastné slůvko, které už bylo nahrazeno za lepší.

Kulhavec

Kulhavec

29.7.2015 9:32

Měl jsem ho v ruce a nevypadá úplně zle. Víc se mně ale líbí druhý model M400, který za 3000,- nevypadá vůbec špatně… Je pravda že starší modely nebyly nic moc ale tohle prej vyrábí někdo jinej…

SeppWinkler

SeppWinkler

29.7.2015 10:53

Nechápem, prečo sa medzi mínuská dostal zadný kryt a slúchadlá, ale katastrofálne slabá baterka nie. Telefón mám na používanie, takže radšej sa zmierim so zapatlaným zadným krytom, rozhodne ale nie s tým, že ho budem nabíjať 2x denne, alebo ho mať vypnutý ako ťažítko na stole.

Andrejxd

z aplikace
29.7.2015 14:20

Taký detail, že na začiatku máte 5,25″ displej a v specifikaciach 5″

KubaCZ

Kuba Drhlík 0

30.7.2015 12:51

Andrejxd
Skvělý postřeh, děkujeme za upozornění :-)

brand28

brand28

29.10.2015 18:59

Dnes jsem si tento mobil poridil… Cena byla o neco vyssi a to 4.299,-kč. Okay sleva 400,-.

Jsem hracicka a hned jsem mobil na plny koule vyzkousel. Display je opravdu za tuto cenu luxusni. Velice me prekvapila rychlost nabiti na obycejne autonabijecce. Fotografie z jedouciho auta se zdarili… ano bylo videt rozmazani, ale pouze objektu (stromu a svodidel) nejblize k autu.
Absence LTE byla citelna, ale nebylo to nic hrozmeho na to, ze jsem oteviral slozitejsi stranky za jizdy v aute, coz je problem i s mobilem, ktery LTE podporuje. Sila signalu ale nekolisala i v mistech, kde me zklamal i S5.
Minusy davam za vahu telefonu, je to opravdu obr, za jiz zmineny zadni kryt… na nem zustava prach, drobky… prakticky cokoliv a zavty divny a velky ramecky okolo displaye. Tri ikony ve spodni casti jsou slabe podsvicene, sluchatka jsou opravdu sunt ale, ale za par korun jsem poridil lepsi a zvuk je super. Navigace me vcelku nezklamala. Samozrejme presnou adresu nenasla ale sekla se pouze o nejakych 100 metru coz je podle me dobre.

Pro nekoho kdo hleda, jak se rika, dobry mobil za co nejmin je to podle me idealni volba.
Pokud bych znamkoval jako ve skole tak dam 2-.
Ale dle meho nazoru v relaci cena-vykon je to mobil na prvmich mistech.
……
A mam zde dalsi plus, behem psani me tento mobil spadl (no jsem trochu strevo). Vypadl pri vystupovani z dodavky na cestu z cca 1,5m vysky… hele on to prezil jen s malym oderkem na boku… Takze zpracovani neni zase tak strasne.

Craftmanek

7.5.2016 19:24

Tento mobil jsem si sehnal v globusu, kde byla dobra sleva (stál asi 2.400kč). Za tu cenu luxusní telefon, na hraní her výborný. HD displej taky dobrý. Jediný s čím nemužu souhlasit je čitelnost na slunci a sluchátka. na slunci nemam problém přečíst věci ikdyž mam jen třetinu jasu. A ty sluchátka hraji po merne dobře, tedy aspoň já si nestěžuju. A ještě rámečky, ty jsou široké po stranách, nikoli dole a nahoře. U fotaku trochu déle zaostřuje (5s ?) A nevím proč, ale nějak nechytám 3G, které by měl podporovat…. ( možná operátorem Tesco mobile..) Ještě čekám na aktualizaci androidu na 5, kterou mají slíbenou na oficiálních stránkách, ale to jsem vyřešil pomocí solo launcheru, který mi s výkonem trochu pomohl. Za tu cenu je to fakt povedený telefon. Mohu doporučit

RSS (komentáře k článku)