Čtyři aplikace z Galaxy Labs, které naboostují i váš Samsung

Samsung Galaxy Labs aplikace

Jihokorejský Samsung od nepaměti nabízel svým zákazníkům utility pro zlepšení výkonu telefonu či správu souborů. Po letech nepřehledné nabídky se ovšem rozhodl pro razantní krok – vytvořil čtyři nové aplikace pro optimalizaci a sdružil je do balíku jménem Galaxy Labs. Jedná se o nástroje, které by měly majitelům vybraných telefonů či tabletů Samsung (a dost možná i jiných značek) pomoci optimalizovat jejich přístroje. Pojďme se společně podívat na to, které to jsou a co umí…

Samsung Galaxy Labs nabídka

Upozornění ke stahování aplikací

Čtyři vyjmenované aplikace jsou v Galaxy Store momentálně dostupné pouze v některých zemích a regionech. V článku najdete odkazy ke stažení jednotlivých APK. Před jejich instalací je ale nutné nainstalovat aplikace Galaxy Labs a Galaxy Labs Agent, které představují nezbytný mateřský rozcestník. Bez jejich přítomnosti ve vašem přístroji se čtyři následující utility nainstalovat nedají.

Battery Guardian

Galaxy Labs Battery Guardian

Toto je nejjednodušší a nepřímočařejší ze čtyř nových utilit. Jestliže má váš telefon možnost zapnout nativní nástroj pro snížení spotřeby energie, Battery Guardian si jej sám zapne a poté s ním pracuje. Můžete to prostřednictvím nastavení udělat a sledovat i manuálně, tato aplikace vám ale může ušetřit čas a starosti. A samozřejmě i energii baterie.

Battery Tracker

Galaxy Labs Battery Tracker

Jak název napovídá, tato utilita vám umožní sledovat využití energie baterie a reportovat, které aplikace jí daly zabrat nejvíce za 24 hodin a 7 dní. V základní podobě to nabízí již také Android 10 a One UI 2, utilita by ale měla nabízet ještě více možností a navíc je dostupná také pro Android 9 Pie. Pro uživatele devátého a staršího Androidu tak Battery Tracker představuje zajímavý pokrok.

File Guardian

Galaxy Labs File Guardian

Podle nás nejužitečnější a nejzajímavější ze všech čtyř aplikací. Největším kouzlem této utility je funkce obnovení smazaných souborů ze systému či karty ve vašem telefonu. Na tuto možnost jsme zvyklí ze světa PC a “restore” programů u pevných disků a je skvělé, že se Samsung rozhodl ji vložit do jedné ze svých nativních aplikací. Vzhledem k tomu, že moderní Android telefony mají omezené či úplně nedostupné možnosti obnovení souborů při připojení k PC, se tato funkce může hodit dvojnásob. I pouze kvůli File Guardian se hodí balíček Galaxy Labs vyzkoušet.

App Booster

Galaxy Labs App Booster

Tato utilita je zahalená největším tajemstvím. Je zejména nejasné, jak přesně se liší od Battery Guardian, jelikož je její poslání v podstatě totožné. Samsung k ní uvádí, že “boostuje” veškeré aplikace v telefonu (systémové i doinstalované) na vyšší výkon. Zatím není úplně známo, jak konkrétně App Booster pomáhá a jakým způsobem. Na odpověď si budeme muset počkat do chvíle, než to Samsung vysvětlí, případně některý z uživatelů odhalí.

Poznámka

Novinky kolem Galaxy Labs pro vás budeme nadále sledovat a text doplňovat. Momentálně například vůbec není jasné, pro které telefony budou Samsung Galaxy Labs oficiálně ke stažení.

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)