TOPlist

Čeká nás v září čtvrtý Mobile World Congress? GSMA se k němu nehlásí.

ceka-nas-v-zari-ctvrty-mobile-world-congress-gsma-se-k-nemu-nehlasi-ikona

Minulý týden skončil v Barceloně devátý ročník nejvýznamnější události v segmentu mobilních technologií – MWC. Záhy po Internetu začaly kolovat zvěsti, že nás letos čekají ještě tři akce. Kromě MWC v Šanghaji a San Franciscu má proběhnout ještě čtvrtý Mobile World Congress. Podle zpravodajské agentury Press Trust of India (PTI) by se měl odehrát v Indii pod záštitou místní asociace mobilních operátorů COAI.

Čtvrtý Mobile World Congress má začít 27. září a bude trvat tři dny. Konat se bude v areálu výstaviště Pragati Maidan v indickém Novém Dillí. Očekávána je přítomnost velkých značek, jako jsou Facebook, Huawei, Ericsson a Cisco, pro které je druhý nejlidnatější stát se 1,2 miliardami obyvatel zajímavým trhem. Chybět nechtějí ani místní výrobci.

Areál výstaviště Pragati Maidan v indickém Novém Dillí Areál výstaviště Pragati Maidan v indickém Novém Dillí

Nové Dillí by se tak po Barceloně a Šanghaji stalo dalším velkým městem, hostícím svou vlastní iteraci tak prestižní akce. Zatímco MWC ve španělské Barceloně je určeno pro publikum z celého světa, šanghajská mutace se orientuje primárně na čínský trh. Vůbec poprvé se letos má MWC konat v USA. V Indii chtějí organizátoři mířit na lukrativní jihovýchodní asijský trh. Původní informace hovořily o tom, že COAI uzavřela smlouvu s pořadatelem GSMA, nicméně ty se později ukázaly jako liché.

„Čtvrtý Mobile World Congress? O ničem nevíme!“ tvrdí GSMA

GSMA totiž následně vydala prohlášení, ve kterém popírá, že by měla cokoli do činění s takzvanou akcí Mobile World Congress, která se má konat v září v Indii. Podle sdružení světových mobilních operátorů, je jedinou akcí, plánovanou na území této země, konference „Mobile 360 – India“, která se má konat 14. a 15. listopadu v Novém Dillí. V plánu jsou letos jen tři veletrhy MWC: kromě nedávno ukončené akce v Barceloně ještě MWC v Shanghai (od 28. června do 1. července) a první MWC Americas, jenž se bude konat v Moscone Center v kalifornském San Franciscu (12. až 14. září).

Tady prý měl v září probíhat čtvrtý Mobile World Congress Tady prý měl v září probíhat čtvrtý Mobile World Congress

Prohlášení vydané GSMA je reakcí na zprávy v indických médiích, která citovala generálního ředitele COAI Rajana S. Matthewa. Indická asociace mobilních operátorů nevydala k prohlášení GSMA oficiální reakci, takže celá situace je pro tuto chvíli tak trochu záhadou. Pozdější zprávy indických médií naznačují, že samotná akce proběhne podle plánu, včetně účasti velkých technologických gigantů z celého světa. Podle všeho však, na rozdíl od oficiálních akcí Mobile World Congress, nebude podporována GSMA. Jistě bude zajímavé sledovat, kdy COAI vydá v tomto ohledu oficiální objasnění.

Celá akce je zatím obestřena řadou otázek a nejasností, takže nezbývá než doufat, že o něco jasněji bude v následujících měsících. COAI prozatím uvedla, že se již konalo setkání se zástupci vlád v regionu, a očekává od nich plnou spolupráci.

Co myslíte, proběhne v Indii letošní čtvrtý Mobile World Congress?

Zdroje: androidheadlines.com, androidheadlines.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)