TOPlist

Čtenáři doporučují: 9 nejlepších aplikací na správu SMS

sms

Zatímco redaktoři našeho portálu nominovali před dvěma týdny kvarteto aplikací pro správu a práci s textovými zprávami, čtenáři rozšířili výběr o dalších devět. Opět se jedná o širokou plejádu programů, od jednoduchých, orientujících se na snadnou a rychlou práci, až po komplexní balíky s řadou funkcí navíc. Pojďte se tedy podívat, zda si v dnešním výběru vyberete aplikaci, jež bude vyhovovat vašim představám a splní všechny vaše požadavky.

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • Nejprve vyhlásíme v redakci téma aktuálního kola SvětAndroida doporučuje. Redaktoři mají týden na to, aby nominovali své oblíbené programy.
 • Po uzávěrce máme sedm dnů na přípravu článku SvětAndroida doporučuje, vycházejícím z redakčních nominací. V roce 2015 vycházejí články z této série vždy v sudém týdnu ve čtvrtek.
 • Protože většinou redaktoři svými doporučeními nepokryjí celé spektrum aplikací v daném segmentu, dáváme slovo našim čtenářům. Ti mohou po dobu jednoho týdne doplňovat aplikace, které v redakčním výběru chybí, skrze formulář na konci článku.
 • Po uzávěrce začínáme připravovat článek Čtenáři doporučují, vycházející z nominací našich čtenářů. Na přípravu máme opět sedm dnů.
 • Poté, co vyjde článek Čtenáři doporučují, vyhlašujeme v redakci téma pro další kolo a celý koloběh začíná znovu.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe,
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google Play (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google Play; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Jaké aplikace nominovali redaktoři?

Redaktoři našeho portálu před dvěma týdny doporučili tyto čtyři aplikace:

Během týdne jsme sesbírali 21 nominací deseti různých aplikací. Jednu nominaci jsme ale museli škrtnout, protože program chomp SMS byl již publikován v redaktorském kole.

Textra SMS

Prvenství náleží aplikaci Textra SMS, kterou nominovalo hned osm čtenářů, tedy bezmála polovina z těch, kteří se zapojili. Malytenky sepsal své argumenty: „Dlouho jsem vybíral nějaký slušný, ale nenáročný program pro SMS, přitom nativní mi přišel také dobrý, ale překvapila mě Textra – nastavení jednoduché a plní, to co má (odstranění diakritiky, zobrazuje počet zbývajících znaků, přehledná). Doufám, že se vývojáři udrží na uzdě a nebudou upřednostňovat design oproti funkčnosti a lehkosti.“

V diskuzi pod článkem hodně čtenářů kritizovalo poslední verzi aplikace GO SMS. O tom, že ne každému vyhovuje, svědčí i Tomášova nominace: „Po strašlivé aktualizaci Go SMS 6 jsem hledal jednoduchost, jakou mělo Go SMS dříve. Krásně jednoduchý program, který dělá to co má. V podstatě zjednodušený Chomp.“ Eledar pak dodává: „Textra je rozhodně jedna z nejlepších SMS aplikací se spoustou nastavení, plynulým prostředím a s velkým množstvím funkcí. Rozhodně doporučuji vyzkoušet.“

Petr přednesl své důvody, proč používá tento program, v bodech: “

 • jedna z prvních SMS aplikací s podporou Material Design
 • jednoduché ovládání
 • zdarma a bez reklam
 • tmavé i světlé téma
 • velké množství různých nastavení“

Jako další je tu Tadeáš: „Elegantní Material design styl aplikace, bohaté nastavení, nenáročnost na systémové prostředky a živý vývoj (časté aktualizace přidávající novou funkcionalitu).“ Podobné klady vidí také Hoskin55: „Rychlá, přehledná. Možnost nastavit vzhled, a barvu notifikační diody. Sama při instalaci deaktivuje výchozí aplikaci pro SMS.“

Zbývající dva nominující patři spíše mezi ty stručnější – Petr je přesvědčen, že Textra je „Skvělá aplikace na SMS, lepší než systémová, nemá cenu o ní psát – chce to ji vyzkoušet.“ a Ego vyjmenoval v heslech: „Stabilní, rychlá, umožňuje hromadné SMS, design.“

Také autoři v Obchodě Play vyzdvihují především moderní vzhled a malé nároky na systém. Dále zmiňují více než osm stovek smajlíků, podporu témat, plovoucí oznámení, možnost plánovat odeslání zpráv, mazání přetažením do strany a široké možnosti přizpůsobení.

Aplikaci jsme podrobně představili v recenzi Textra SMS: rychlý a jednoduchý správce vašich SMSek.

Program Textra SMS si nainstaloval více než milion uživatelů a jeho průměrná známka je 4,5. 3,5 MB velký instalační balíček můžete použít na telefonech s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Textra SMS
Textra SMS

Handcent SMS

Druhá příčka dnešního výběru patří ostřílené aplikací Handcent SMS, a to především díky třem nominacím. Nejvíce se tentokrát rozepsal čtenář, který se podepsal jako matesfm: „Jediný důvod je protože aplikace podporuje private mod (box) který lze zabezpečit heslem.

Jinak je jedno, která SMS aplikace v mém telefonu je. Dnes je levnější volat než posílat smsky. Jinak používám ještě Oskarek SMS na bezplatné odesílání.“ Triumvirát doplňují Pet: „Kto vyskusa, tak pochopi :) Mnozstvo uzitocnych nastaveni.“ a Wirgil: „Výborná náhrada za dokonale zmršené Go SMS Pro.“

V Obchodě Play se dočtete, že tato aplikace přichází s řadou grafických skinů a užitečných funkcí. Všechna témata a skiny jsou k dispozici ke stažení zdarma, přičemž každý den jsou přidávány nové. Aplikace podporuje jak klasické MMS a SMS, tak i bezplatné textování mezi uživateli Handcentu. K práci se zprávami lze díky funkci Handcent Anywhere použít i počítač či notebook. Pokud chcete mít aktuální obrázky vašich kontaktů, můžete využít funkci synchronizace s profilovými fotkami na Facebooku. Pro každý kontakt lze nastavit specifický oznamovací zvuk, styl, ikonu a vzor vibrování.

Nesporně užitečná je záloha zpráv do cloudu – v případě ztráty či výměny telefonu pak můžete snadno obnovit všechny vaše zprávy a nastavení. Handcent SMS také umí ochránit citlivé zprávy, zvládá skupinový chat, hromadné SMS, vyhledávání ve zprávách a nabízí další užitečné funkce.

Aplikace Handcent SMS má na svém kontě více než deset milionů stažení a známku 4,4. Instalační balíček velký 9,4 MB lze použít na zařízeních s Androidem 2.3 a vyšším.

Této aplikaci jsme věnovali recenzi v roce 2011: Handcent SMS: Na textové zprávy s plným komfortem.

fb1de7440dc1398a5652282072bf3940?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

8sms (Stock Messaging, KitKat)

Pomyslný bronz náleží programu 8sms (Stock Messaging, KitKat), který doporučují dva naši čtenáři. Poměrně podrobně vám ho představí Libb: „Rychlá, až strohá aplikace pro posílání SMS, bez zbytečných funkcí typu milión smajlíků a dva miliony barevných témat, zato s podporou toho, co od aplikace pro SMS očekávám. Mezi to patří:

 • zpožděné odeslání zprávy
 • odstranění diakritiky z odesílané zprávy
 • nepřevádí delší SMS na MMS
 • spolupráce s Android Wear, umí odpovídat z hodinek
 • potvrzení o doručení

Aplikace dělá, co má, nezahltí vás zbytečnostmi a je stabilní. Je to vlastně vylepšená aplikace pro SMS z čistého Androidu nebo CyanogenMod.“

Zdenda dodává: „Bez reklam, velmi rychlé opravy chyb, podpora Android 5 jako jeden z prvních.“

Jedná se víceméně o výchozí aplikaci s několika vylepšeními, mezi kterými autoři jmenují:

 • Plovoucí okno pro rychlé odpovědi.
 • Podpora Emoji.
 • Volitelné tmavé téma.
 • Čistá aplikace bez zbytečností.

Aplikace je k dispozici zdarma a ve 14denním zkušebním období nezobrazuje reklamy. Po uplynutí zkušební doby, se budou zobrazovat reklamní proužky, kterých se můžete zbavit zakoupením prémiové verze skrze nákupy v aplikaci.

8sms si nainstalovalo více než sto tisíc uživatelů a průměrná známka je 4,4. Instalační balíček, který je velký 8,6 MB, lze použít na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším. Za spokojené uživatele promluvil v komentářích například Honza Kazda: „Přesně to, co mi na mém novém SGS4 chybělo po přechodu z SGS2 s CyanogenModem. Konečně je pokoj od trapných převodů SMS delších než 3 SMS na MMS! A i ten vzhled je o něčem jiném…. Přehledný, vyskakovací okna, informace o doručení pouze zobrazeny v malém překryvném okně a nikoli otravní jako u STOCK RAM… Paráda! Nelituji peněz, které jsem poslal autorovi! Za ty peníze to opravdu stoji a dobra práce si zaslouží odměnu! :) Good luck! :)“

8sms (Stock Messaging, KitKat)
8sms (Stock Messaging, KitKat)

Messenger

Messenger od Googlu získal podporu dvou čtenářů. Jako první dáváme slovo bandymu: „Tuto aplikaci používám již od vydání a nemůžu si ji vynachválit. Jednoduché ovládání, material design, snadná změna barev kontaktů, prostě vše co člověk potřebuje.“ Druhým je zombikus: „Je jednoduchá na ovládání a má pěkný vzhled v Material Designu, je tu možnost si změnit barevné pozadí ke každému kontaktu z vybraných barev.“

V oficiálním popisku se dozvíte, že s tímto programem můžete odesílat skupinové textové zprávy, fotky, videa a dokonce i zvukové zprávy kontaktům. Seznam hlavních funkcí vypadá takto:

 • Rychlejší sdílení: Přímo z této aplikace vyberte nebo pořiďte fotky a videa a snadno je sdílejte. Můžete kontaktům posílat dokonce i zvukové zprávy.
 • Snadné vyhledávání: Vyhledávejte v kontaktech a vláknech konverzací a snadno najděte, co hledáte.
 • Praktický design: Nový praktický design, který je intuitivní a krásný.
 • Lepší kontrola: Odesílatele zpráv SMS můžete blokovat. Nenechte se rušit, když se vám to zrovna nehodí.
 • Zvukové zprávy, podpora emoji, barevná textová vlákna, archivace zpráv a mnoho dalšího.

Program Messenger zaznamenal více než milion stažení a jeho známka je 4,3. Jeho spokojeným uživatelem je například Jakub Klásek, který ke svým pěti hvězdičkám napsal: „Jestli si říkáte, k čemu je tahle aplikace dobrá, když už máme Hangouts, které SMS také podporují, věřte, že jsem si to říkal stejně tak. Nicméně pravdou je, že rychlost jakou tato aplikace ve srovnání s Hangouts pracuje, je neuvěřitelná. Pro ty, co Hangouts minimálně na mobilu nevyužívají dost na to, aby na to potřebovali aplikaci s podporou SMS, je bezkonkurenční. Aplikace je rychlá, má super jednoduchý design a dělá, co chcete, aby dělala. Do budoucna bych si i troufnul říct, že v aplikaci Hangouts podpora SMS zmizí a převedou to pouze na tuto separátní aplikaci. Ať to bude, jak chce, dobrá práce s tímhle kouskem, můžu jedině doporučit!“

Google Messages
Google Messages

Pushbullet

Dostáváme se k pěti aplikacím, které doporučil jeden z našich čtenářů. V případě Pushbulletu je to Kristián Mohač, který napsal: „Aplikace slouží k vzájemnému propojení mezi mobilem a PC (buď pomocí přídavku do Chrome nebo jako samostatný klient).

Přijde Vám sms, kterou si v klidu přečtete na PC a hned na ní odpovíte. Užitečné pokud člověk sedí na přednášce a nemá čas ani chuť vytahovat mobil :-D . Veškeré notifikace, které Vám přijdou na mobil, se Vám zobrazí i v PC.“

Také v Obchodě Play je jako hlavní prezentována spolupráce mezi zařízeními. Například již nikdy nezmeškáte hovor nebo textovou zprávu, pokud právě pracujete na počítači. Z PC či notebooku budete moci sledovat všechna upozornění telefonu, textové zprávy, telefonní hovory a další informace.

Navíc je možné posílat soubory z PC či notebooku do telefonu jediným kliknutím. Soubory se automaticky přenesou a vy je budete moci otevřít z oznámení. Aplikace také nabízí jednoduchý způsob, jak poslat odkazy z počítače do telefonu, přičemž odkazy mohou být otevřeny nebo sdíleny přímo z oznámení.

Programu Pushbullet jsme se věnovali v únoru v recenzi Pushbullet: čtěte oznámení z telefonu pohodlně na obrazovce počítače.

Webové rozhraní Pushbullet Webové rozhraní Pushbullet

Aplikaci si stáhl více než milion uživatelů a její známka v Obchodě Play potvrzuje avizované kvality – 4,6 z 5,0 možných je velmi pěkné hodnocení. 5,4 MB velký balík vyžaduje ke své instalaci Android 4.0 a novější. Spokojený uživatel Honza Kopecký do komentáře napsal: „Už nikdy nebudete muset přepisovat URL nebo poznámky. Z Chromu do telefonu, z telefonu do Chromu, nebo třeba z telefonu do telefonu či z Chromu do Chromu? Navíc se plánuje i desktop aplikace, která už je v betě, takže už nebude třeba ani toho Chromu. A navíc: zrcadlení notifikací na desktop je super věc, když si člověk nechá někde telefon a bude sedět u PC, tak už nikdy nezmešká příchozí hovor. Vřele doporučuji!“

Pushbullet: SMS on PC and more
Pushbullet: SMS on PC and more

Smart Notify – SMS a volání

Smart Notify nominoval Jirka: „Aplikace českého vývojáře, stále aplikaci vylepšuje, aplikace umí upozorňovat na SMS nebo hovor i když není hned přečtena. Dále umí informovat o nabité baterii a spoustu dalšího.“

Z oficiálního popisku jsme vybrali body, týkající se textových zpráv:

 • Pokročilý manažer SMS a volání s vyskakovacím upozorněním na nové SMS zprávy.
 • Podpora aplikací WhatsApp, Facebook, Google+, Email, Gmail, CloudMagic, AquaMail, K-9 mail, Viber, Kik, Hangouts, Keep, Evernote, Business Tasks, Kaiten Mail, Telegram, ICQ, Skype, Hike, Telegram, Inbox, LinkedIn, Facebook Messenger a MMS.
 • Blikání blesku fotoaparátu při příchozím hovoru nebo SMS a zapnutém tichém režimu.
 • Psaní SMS hlasem (jednoduše nadiktujte text zprávy).
 • Přečtení nových zpráv nebo zmeškaných hovorů bez dotyku na displej telefonu – posun tlačítky hlasitosti.
 • Při nepřečtení události automatické připomenutí (opakované upozornění) v nastaveném intervalu pípnutím nebo vybraným zvukem a vibrací telefonu, připomenutí lze nastavit i v určitý časový rozsah, např. přes den od 7:00-20:00 nebo pouze pro určitý den.
 • Možnost odstranění diakritiky v odchozí SMS.
 • Výběr z mnoha druhů barevných témat.
 • Volitelná barva LED diody při novém oznámení a nastavení stylu blikání.
 • Zobrazuje čas odeslání SMS, ne přijetí, pokud je SMS přijata po delší době než byla odeslána, je čas odeslání zvýrazněn červeně.
 • Automatické smazání SMS nebo zmeškaných hovorů od vybraných čísel.
 • Automatické přidávání SMS nebo zmeškaného volání do vybraného kalendáře.
 • Jednoduché vybírání části textu zprávy.
 • Widget na domácí obrazovce s nepřečtenými SMS, se zmeškanými hovory nebo kontakty na které jsme se nedovolali (nevyřízené hovory) plus tlačítka pro novou zprávu, číselník telefonu nebo přehled kontaktů.
 • U SMS a hovorů zobrazuje fotku kontaktu, pokud je k dispozici

Smart Notify – SMS a volání sice zatím zaznamenala jen něco přes deset tisíc stažení, známka 4,5 však vypadá velmi slibně. 887 KB velký instalační balíček lze použít na telefonech s Androidem 2.2 a vyšším. Roman Janeš v komentáři pod hodnocení napsal: „Opravdu super aplikace s dokonalým nastavením a bez chyb! Dokonce se stále vyvíjí k lepšímu a je možné kontaktovat vývojáře, který pružně reaguje!“

Smart Notify - Calls & SMS
Smart Notify - Calls & SMS

Oskárek SMS Zdarma

Chcete posílat textové zprávy na mobilní čísla zdarma? Pak věnujte pozornost aplikaci, kterou nominoval HYDr.. Čtenář, bohužel, neuvedl vlastní důvody, proč byste měli tento program vyzkoušet, takže se rovnou podíváme na oficiální popisek.

 • SMS zdarma do T-Mobile, O2 a Vodafone.
 • MMS zdarma pro zákazníky T-Mobile.
 • SMS zdarma na všechny virtuální operátory (MOBIL.CZ, Tesco Mobile, …).
 • Podpora přenesených čísel.
 • SMS přes brány třetích stran (sms.sluzba.cz, voocall.cz, odorik.cz).
 • Plánované odesílání SMS v zadaný čas včetně synchronizace s Kalendářem Google.
 • Plnohodnotný SMS/MMS správce.
 • Opakované upozornění na příchozí zprávy.
 • Hledání textu ve zprávách.
 • Statistiky zpráv.

Oskárka si nainstalovalo více než sto tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je 4,2. Slova chvály pěl v komentářích Zdeněk Kraus, který napsal: „HTC ONE M8 naprosto svižná, bezproblémová. Dobrá, přehledná grafika. Chválím autory. Uspořené peníze použiji k dobročinným účelům.“

Oskarek SMS free
Oskarek SMS free

EvolveSMS

Blížíme se do finále – je tu předposlední místo a s ním EvolveSMS. Vlken, který tohoto alternativního správce nominoval, jen stručně konstatoval: „Tato aplikace vyniká Material designem, jednoduchým a instinktivním pojetím ovládání, a také rychlými odpověďmi.“

Taktéž v tomto případě autoři jako jeden z prvních faktorů zmiňují vzhled, odpovídající posledním designovým trendům. Jako hlavní rysy pak prezentují:

 • Krásné a plynulé rozhraní.
 • Plná podpora multimédií, včetně posílání obrázků, videa, zvuku, kontaktů a GIF animací.
 • Plovoucí okno.
 • Podpora skupinových zpráv.
 • Dva různé widgety s podporou odemykací obrazovky.
 • Odstranění konverzace odsunutím do strany.
 • Hromadné mazání zpráv.
 • Archivace zpráv.
 • Přizpůsobitelné oznámení.
 • Volitelná ochrana heslem.
 • Plná podpora smajlíků (více než 850 ve stylu Android nebo iOS 7).
 • Podpora Android Wear.
 • Přenos zpráv na desktop prostřednictvím Pushbullet a yappy.

EvolveSMS má přes sto tisíc instalací a známku 4,0. Instalační balíček je velký 5,3 MB a můžete ho použít na Androidu 4.0 a vyšším. Julius Knapp napsal komentář: „Naprostá pecka a stále se zdokonaluje. Škoda že kvůli Google dočasně zmizela možnost odeslat lokaci. Ale i tak stále 5*“

Aplikaci jsme se věnovali před rokem v recenzi EvolveSMS: správa SMS v moderním kabátku.

d79f6aa4dce7dbb0f372f36924cdcd2a?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Hangouts

Tak trochu otloukánkem je aplikace, kterou Google postupně tlačí coby výchozí pro správu textovek na Androidu – Hangouts. Jejím zastáncem je Lukas Pokorny, který ovšem svou nominaci nijak nekomentoval. Podívejme se tedy, co se dozvíme z Obchodu Play.

Hangouts je aplikace pro zasílání zpráv, umožňující odesílat a přijímat zprávy, fotografie a další soubory, a dokonce realizovat videohovory a hlasové hovory skrze Internet, včetně skupinových. Hlavní vlastnosti programu jsou:

 • Odesílání a příjem textových zpráv (SMS/MMS) a chatování skrze Hangout se snadným přepínáním mezi různými typy zpráv.
 • Skupinové chaty až pro 100 osob.
 • Podpora fotografií, mapa, smajlíků, samolepek a animovaných GIFů.
 • Možnost konverzace ve skupinovém videohovoru s až 10 přáteli.
 • Volání libovolné telefonní číslo na světě. Volání mezi uživateli Hangouts jsou zdarma.
 • Buďte v kontaktu s přáteli přes Android, iOS a web díky synchronizaci chatů napříč všemi zařízeními.
 • Odesílání zpráv kdykoliv, i když je příjemce v režimu offline.

Díky předinstalaci do zařízení s Androidem má tento program více než 500 milionů instalací. Jeho průměrná známka ho ale zařadila až na konec dnešního přehledu – 3,9 sice není vysloveně špatné hodnocení, uživatelé ale zjevně očekávají více. Z těch spokojených citujme Jiřího Roubalíka, který ke svým pěti hvězdičkám napsal: „Jak jsem byl na začátku s Hangouts nespokojený, tak nyní je to pravý opak. Vše funguje skvěle a spojení se SMS je pro mě výborná věc. Ořezání diakritiky u SMS by se hodilo ;-)“

Hangouts
Hangouts
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)