TOPlist

Čtenáři doporučují: Lokalizace ztraceného/ukradeného telefonu

ikona_sa

Šest aplikací pro lokalizaci ztraceného nebo ukradeného telefonu, které doporučili čtenáři našeho serveru.

Dnes vyšel v pořadí již osmý díl cyklu „SvětAndroida doporučuje,“ ve kterém redaktoři našeho serveru doporučují dle svého vědomí a svědomí ty nejlepší aplikace v daném segmentu. Ač je tento seriál mezi čtenáři populární, často jsme se setkávali s kritikou, že v přehledu chybí ten či onen program. Proto jsme na konec minulého dílu, zaměřeného na lokalizaci ztraceného či ukradeného telefonu poprvé umístili formulář, skrze který jsme dali prostor „hlasu lidu.“

Z technických důvodů se formulář „objevil“ s prodlením, takže hlasů a doporučení nebylo tolik, kolik bychom čekali. Proto tentokrát vybíráme také aplikace zmíněné v diskuzi pod článkem.

Budoucnost „doporučení“ dále plánujeme takto: jeden týden vyjde článek s doporučenými programy od redaktorů a vy, čtenáři, dostanete prostor a čas (uzávěrka bude týden po vydání článku) na to, abyste doporučili své oblíbené aplikace s daným zaměřením. Další týden pak sestavíme článek „Čtenáři doporučují,“ ve kterém uvedeme pět aplikací, které byly zmíněny nejčastěji. Dva týdny poté pak bude další téma a s ním i doporučení redaktorů, a tak pořád dokola.

Nuže, pusťme se do prvního dílu doporučení našich čtenářů.

Cerberus

Nejvíce bodů získal mezi čtenáři Cerberus, slibující, že „pomůže získat zpět vaše ztracené nebo odcizené Android zařízení.“ Z Marketu lze stáhnout týdenní zkušební verzi zdarma, pokud se vám zalíbí, můžete si za sympatickou cenu 2,99 eur koupit doživotní licenci. Program nabízí dálkové ovládání přes web nebo SMS, upozornění na výměnu SIM karty, pochopitelně nechybí lokalizace, ani hlasitý alarm. Telefon je možné na dálku zamknout, kompletně smazat, taktéž lze pořídit nahrávku skrze mikrofon a získat výpis hovorů.

Spokojenost s Cerberusem potvrzuje například čtenář Jirka, který do diskuze napsal: „Vyzkoušel jsem a po pěti minutách zakoupil. Možnost vyfocení zmetka přední kamerou, vytisknout si call a sms log, sledování přes internet… Skvělá aplikace!“ Další čtenář, který se podepsal jako ic, vyjmenovává nejzajímavější funkce: „Oproti ostatním „bezpečákům“ umí komunikovat i přes SMS, přežije i vyjmutí SIM karty (hned zašle veškteré informace o nové) a obnovu telefonu do továrního nastavení (platí pouze u telefonů s rootem). Jediná možnost odinstalace Cerberusu je pak nahrání nové ROM.“

Cerberus Cerberus

hi 512 15
Cerberus
LSDroid
Verze 1.6 (1. 7. 2011)
Velikost 267 kB
2.2+


Zdarma

Android Lost

Další v pořadí skončil Android Lost, jehož hlavní plusy stručně představil kristof.p: „Malý program, zdarma. Dělá jenom to co má – najít telefon, zjistit stav, smazat kartu nebo celý telefon.“ Jednoduchost oceňuje také čtenář s přezdívkou Bury, který jako další výhodu vidí: „snadné ovládání přes webové rozhraní a ovládání přes SMS ze schváleného telefonu.“

Seznam nabízených funkcí je skutečně impozantní, tím spíše, když přičteme fakt, že aplikace je zadarmo. Kromě výše zmíněných jmenujme například schopnost načíst přijaté a odeslané SMSky, přesměrování příchozích hovorů, možnost vzdálené instalace, skrytí ikony ze seznamu aplikací, nebo pořizování a odesílání snímků zadní/přední kamerou.

hi 512 7
Android Lost
Theis Borg
Verze 1.50 (11. 7. 2011)
Velikost 98 kB
2.2+

LcWzcVzzAdnSZ+9pL8BiHW+ikR31zMAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

ESET Mobile Security BETA

Firma ESET je mezi českými uživateli dobře zavedená především jako tvůrce antivirového programu pro desktopy. Nedávno přišla také s komplexním bezpečnostním balíkem pro telefony s Androidem, byť, jak podotýká čtenář s nickem PeePay: „Je to este len beta so zopar chybami, ale ukazuje dost jasne ktorym smerom sa ta aplikacia chce uberat.“

Pochopitelně záleží na vašich preferencích: jednomu čtenáři bude spíše vyhovovat jednoúčelová aplikace, jiný ocení integraci více funkcí do jednoho produktu. ESET se vydal druhou ze zmíněných cest, takže kromě lokalizace ztraceného či ukradeného telefonu nabízí také antivir s heuristickou analýzou, „antispam“ na SMS, MMS a hovory, či ochranu zařízení heslem. Z hlediska ochrany proti krádeži můžete čekat ovládání pomocí SMS příkazů, zamknutí telefonu na dálku a vymazání zařízení. Ani zde nechybí odeslání SMS na zadané číslo v případě výměny SIM karty.

ESET Mobile Security ESET Mobile Security

hi 512 7
ESET Mobile Security BETA
ESET
Verze 0.16.0 (16. 6. 2011)
Velikost 835 kB
2.0.1+


Zdarma

Kaspersky Mobile Security

Dobrý zvuk má nejen v našich končinách bezpečnostní firma Kaspersky. Za její produkt ale budete muset zaplatit – připravte si deset dolarů. Podobně, jako u ESETu, se jedná o víceúčelový balík, obsahující obranu před škodlivými aplikacemi, ochranu identity a filtr na SMS a hovory. Spokojeným uživatelem je Jiří, který ho zmínil v diskuzi, bohužel ale neuvedl další detaily.

Pokud budete pohřešovat svůj telefon, počítejte s víceméně standardní sadou funkcí, tedy: vzdálené zablokování a vymazání telefonu skrze SMS, zobrazení zprávy na obrazovce (pro případ, že by telefon našel poctivý nálezce), lokalizace pomocí GPS, GSM a Wi-Fi se zobrazení na Mapách Google a pochopitelně nechybí odeslání SMS s novým číslem v případě výměny SIM karty.

Kaspersky Mobile Security Kaspersky Mobile Security

hi 512 12
Kaspersky Mobile Security
Kaspersky Lab
Verze 9.10.76 (12. 7. 2011)
Velikost 3,6 MB
1.5+

+QqM+CKA04istSCv0mvhSW9bgAf+5CGN7hkWVIYrw2fg4cQ7FKWL0hPpdIattqP0J6+YmXz6lABQAAAAAElFTkSuQmCC
173,06 Kč

NetQin Antivirus FREE 1.5

NetQin Antivirus patří k těm méně známým, přesto má co nabídnout. Čtenář Fox shrnuje hlavní funkce do jedné věty: „Antivirus + lokace ukradeného mobilu pomocí SMS na předem zadané číslo při vložení cizí SIM karty.“ Jedná se tedy o další komplexní balík, jehož cílem je ochrana před viry, spywarem, ale též pomoc při hledání telefonu. K lokalizaci může být použita jak GPS, tak také základnové stanice GSM. Pozice je pak zobrazena v Google Mapách. Nechybí zamknutí telefonu, aktivace hlasitého alarmu, ani kompletní vymazání celého zařízení.

NetQin Antivirus FREE 1.5 NetQin Antivirus FREE 1.5

hi 512 4
NetQin Antivirus FREE 1.5
NetQin Mobile Inc.
Verze 4.8 (6. 5. 2011)
Velikost 801 kB
1.5+

conwAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma

Theft Aware 2.0 Trial

Konečně šestým a posledním programem je Theft Aware, dostupný ve zkušební verzi. Doporučil ho čtenář yoyanec, byť bez bližších podrobností. Autoři aplikace se chlubí celou řadou ocenění, mimo jiné ze strany T-Mobile a Deutsche Telekom. V aktuální verzi je novinkou například přesměrování SMS a oznámení příchozího hovoru. Z klíčových vlastností jmenujme bezpečné smazání paměťové karty, funkční zapínání GPS i na telefonech bez rootu, nebo ovládání přes textové zprávy. Theft Aware umí získat aktuální polohu telefonu s využitím GPS, WiFi a síťové triangulaci, zobrazit pozici telefonu na Mapách Google, Yahoo! Maps nebo Bing Maps, zamknout telefon, aktivovat hlasitou sirénu, vymazat soukromá data uložená v telefonu a na SD kartě (včetně e-mailů, Facebooku, Twitteru, účtu YouTube, kontaktů, SMSek, fotografií, protokolů volání, kalendáře, …), zálohovat kontakty a SMS, či třeba zavolat zpět, abyste mohli poslouchat, co se s vaším miláčkem děje.

Theft Aware Theft Aware

hi 512 4
Theft Aware 2.0 Trial
ITAgents interactive software solutions
Verze 2.0 (4. 4. 2011)
Velikost 317 kB
1.5+


Zdarma

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (50)