Čtenáři doporučují: 11 předpovědí počasí

pocasi_ico

Na poměrně širokou redakční nabídku sedmi aplikací pro předpovídání počasí navázali čtenáři pěknou porcí dalších jedenácti programů. Pokud jste si tedy ještě nevybrali aplikaci, s jejíž pomocí budete sledovat meteorologickou situaci, možná vás zaujme některá z dnešního přehledu.

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

Čeká nás dlouhý díl, takže dnes to vezmeme „letem světem“:

 • První týden: volba tématu a redaktorské nominace.
 • Druhý týden: zpracování nominací redaktorů. Nakonec vychází článek „SvětAndroida doporučuje“.
 • Třetí týden: čtenáři nominují aplikace, které dle jejich mínění v redaktorských nominacích chybí.
 • Čtvrtý týden: zpracování nominací čtenářů. Nakonec vychází článek „Čtenáři doporučují“ a v tom okamžiku vyhlašujeme téma pro další kolo „SvětAndroida doporučuje“.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů „SvětAndroida doporučuje“ a „Čtenáři doporučují“ je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe.
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Jaké aplikace nominovali redaktoři?

Před dvěma týdny naši redaktoři nominovali těchto sedm aplikací pro předpovídání počasí:

Celkem jsme pro toto kolo obdrželi osmnáct nominací dvanácti různých aplikací. Jednu nominaci jsme vyřadili z důvodu, že aplikace byla již v redakčním kole, další jsme škrtli proto, že se jednalo o pokus nominovat jeden program pod dvěma různými jmény. Nakonec nám tedy zbylo šestnáct nominací na jedenáct programů. Pojďme se na ně podívat.

yr.no

Rozpětí známek v Obchodě Play se v tomto kole pohybovalo od 4,1 do 4,6 z pěti možných – můžeme tedy konstatovat, že se jedná skutečně o výběr toho nejlepšího, co lze v oficiálním repozitáři najít.

Poněkud paradoxně ale na prvním místě skončila aplikace s nejnižším hodnocením – yr.no má sice známku 4,1, nicméně jako jedinou ji doporučili tři čtenáři. Dejme slovo michalu.simanovi, který představí důvody, proč si nainstalovat právě tento program: „Webová služba yr.no je podle mých zkušeností absolutně nejlepší co se předpovědi týká – využívám ji již několik let. Aplikace pro Android přímo od provozovatelů není sice uživatelsky nejkomfortnější, nicméně přináší to samé, co webová služba. Využívám ji v kombinaci s Meteoradarem – Meteoradar pro podívání se, co je teď a v nejbližší jedné až dvou hodinách a yr.no pak na dlouhodobější předpovědi.“

Další nominující se podepsal jako N/A a také on považuje tento zdroj meteorologických předpovědí za „nejlepší na webu“. Srovnává s českou konkurencí, která měla poměrně velký ohlas v diskuzi pod redaktorským kolem: „Aladin je nepoužitelný, minimálně na Vysočině je chybovost vysoká,“ tvrdí N/A a dodává: „yr.no v kombinaci s Aix Widgetem má jen jeden drobný nedostatek – nemluví česky. Nicméně v meteogramu stejně není žádný text.“ Prakticky stejně to vidí i milan, pro kterého je důležité také to, že „AFAIK ji nejvíce používají piloti, což je pro mne doporučení :)“

Popisek v Obchodě Play je u této aplikace nebývale stručný – dozvíte se z něj, že Yr.no je služba norského meteorologického institutu a NRK, která nabízí předpovědi pro osm milionů míst nejen v Norsku, ale i na celém světě. Jak tomu většinou u meteo-aplikací bývá, zvládne najít nejbližší místo a zobrazit pro něj prognózu povětrnostní situace. Obsahuje předpověď počasí, textové předpovědi, meteogramy (chcete-li zobrazit meteogram, otočte telefon do režimu na šířku, když si prohlížíte zvolené místo) a varování před extrémním počasím.

Z komentářů v Obchodě Play vybíráme spokojeného uživatele: „Rychlá a přehledná aplikace, celkem spolehlivá předpověď (určitě lepší než od Meteopressu) a nakonec jsem objevil i graf – stačí otočit mobil na šířku :-) Vůbec nevadí, že je jenom v norštině, všechno důležité pochopíte z obrázků.“ Zajímavé je také srovnání, které zmiňuje Martin Urbánek: „Přesnější zdroj předpovědi není. Škoda, že verze pro smartphony nemá stejné funkce, jako pro tablety (radar, hodinová předpověď, přesnost minule předpovědi, webkamery atd.). Docela chybí nastaveni jazyka.“

Nejčastěji uživatelé odebírají jednu hvězdičku za absenci lokalizace do dalších jazyků, občas se objevují kritické komentáře na účet stability.

yr.no je ke stažení zdarma a dosud si ho nainstaloval více než milion uživatelů.

yr.no
NRK
Verze Liší se dle zařízení (7. 5. 2013)
Velikost Liší se dle zařízení

8AnsiCEVt3eUsAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

Počasí

Aplikace Počasí, nebo přesněji řečeno volně dostupná Počasí FREE a placená Počasí PRO za necelých 50 korun, má v dnešním přehledu jednoznačně nejvyšší hodnocení – známkou 4,6 se opravdu nemůže chlubit „jen tak nějaká aplikace“.

Ze dvou nominujících byl sdílnější Josef Bajza, který napsal: „Používám ji zejména proto, že aplikace integruje informace o aktuálním počasí na území České republiky. Také doslova na chlup vychází předpověď pro množství lokalit v ČR, a jak bude odpoledne, se velmi přesně dozvím díky hodinové předpovědi. Přidaným bonusem je i radar, který ukazuje srážky nejen nad Českem, ale i nad okolními zeměmi. Netřeba opomenout ani widgety.“ Marek později dodal: „Skutečně přesné informace o nejbližším počasí v Česku.“

Také v Obchodě Play najdete opakovaná přesvědčivá tvrzení o nejpřesnější předpovědi počasí pro naši republiku. Aktuální data vycházejí z hodnot naměřených observačními stanicemi, prognózy se sestavují z podkladů numerického modelu, který byl navržen i pro území Česka.

Podívejme se na hlavní vlastnosti tohoto programu:

 • GPS poloha – informace o aktuálním stavu počasí v lokalitě, kde se aktuálně nacházíte a detailní vývoj počasí na následující hodiny.
 • Podrobné informace o aktuálních povětrnostních podmínkách získané ze zpráv METAR profesionálními meteorologickými stanicemi.
 • Radar – aktuální poloha srážek v Mapách Google nad celým územím Česka, Slovenska a Německa včetně animace.
 • Detailní předpověď počasí až na 10 dní dopředu ve vašem městě nebo v obci. Předpověď na 10 dní je krokována na 4denní periody.
 • Detailní hodinový vývoj počasí až na dva dny dopředu.
 • Widgety aktuálního stavu počasí.

Na začátku jsme zmínili, že aplikace má také placenou verzi. Pokud si kladete otázku, co dostanete za svých padesát korun, zde je odpověď: odstranění reklamy, animované ikony, grafy znázorňující vývoj teploty, tlaku, větru a úhrny srážek, možnost bezplatné konzultace počasí s meteorologem přes SMS nebo email a více widgetů.

Z komentářů vybíráme hodnocení Michala Sušánky: „Aktuální počasí ze všech koutů Čech, a hlavně radar, který v takovém zpracování jinde nenajdete – český, slovenský i německý radar na jedné mapce! Opravdu tuhle aplikaci doporučuji!“

Poměrně neobvyklým jevem je také velká ochota autorů reagovat na podněty a připomínky uživatelů. Vývojář meteoIdata má ve svém portfoliu také další „rosničky“, specializované na Slovensko, Rakousko a Německo.

LHC30CV8dOTvB8A9tPcwHlU7p9c16Bw8orT2LE6oBZ9crjnSHohHUpJnGWICGCRrkJE=w124
Počasí FREE
meteoIdata
Verze 1.3.1 (10. 5. 2013)
Velikost 3,2 MB
1.6+

gNRbMfoOg8k2AAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma

38FzAlGijwLp2SAAAAAElFTkSuQmCC
49,99 Kč

Android Weather & Clock Widget

O bronzové medaili pro Android Weather & Clock Widget rozhodla maličkost – o jednu desetinu horší hodnocení proti české konkurenci. Známku 4,5 však lze i tak považovat za velmi dobrou.

Opět nominovali dva čtenáři – jako prvnímu předáváme slovo Vladovi: „U mňa najpresnejšia predpoveď práve s touto aplikáciou. Príjemné widgety, veľa ukazovateľov napr. vlhkosť, vietor, pocitová teplota a pod. Všetko po Slovensky a určite aj Česky. A je zadarmo.“ Michal jen stroze doplňuje: „Jednoduchá a přehledná aplikace pro počasí.“

Pro další informace se tedy vydáváme do Obchodu Play, kde se dozvídáme, že aplikace poskytuje detailní informace o počasí pro všechna města po celém světě. Samozřejmě nechybí automatické zjištění polohy, zobrazení aktuální teploty a stavu počasí, vlhkosti, rychlosti a směru větru, hodinová, 5denní a 10denní předpověď počasí. K dispozici jsou widgety různých velikostí: 2 x 1, 4 x 1 a 4 x 2 pro normální obrazovky a 5 x 1 a 5 x 2 pro velké displeje, jaké má například Galaxy Note nebo tablety.

Android Weather & Clock Widget: hlavní obrazovka Android Weather & Clock Widget: hlavní obrazovka

Android Weather & Clock Widget: aktuální situace Android Weather & Clock Widget: aktuální situace

Vlastnosti:

 • Poskytuje informace o aktuálním stavu a předpověď na dalších pět dnů.
 • 10denní předpověď počasí.
 • Čas východu a západu slunce.
 • Aktuální teplota v notifikační liště.
 • Sdílení informací o počasí a místě s přáteli.
 • Vyhledání měst na celém světě podle země a města nebo PSČ.
 • Možnost nastavit připojování k Internetu jen přes Wi-Fi.
 • Možnost zakázat přístup k Internetu když jste v roamingu.
 • Stupně Celsia nebo Fahrenheita.
 • Automatická aktualizace v intervalech 15 min/30 min/1/3/6/9/12 hodin nebo ruční aktualizace.
 • Automatické zjišťování polohy.
 • Sledování situace na až deseti různých místech.
 • Výstrahy upozornění (s možností zakázat)
 • Lokalizovaný do mnoha jazyků včetně češtiny a slovenštiny.
Android Weather & Clock Widget: 10denní předpověď Android Weather & Clock Widget: 10denní předpověď

Android Weather & Clock Widget: widgety Android Weather & Clock Widget: widgety

Z více než milionu uživatelů, kteří si tento program stáhli, citujme Radomíra Ašvera: „Příjemné prostředí až na zbytečně rozložitou grafiku… Která je určena pro malé obrazovky nebo slabozraké. Po detailním nastavení běhá v pohodě. Na to že je zdarma je dobrá…“.

Dodejme, že Android Weather & Clock Widget podporuje Android verze 2.2 a vyšší.

jgRxxSNZWjiG9pGQNIoE0F 9Xgn7BzvgeyCXb
Android Weather & Clock Widget
Devexpert.NET
Verze 3.0.5 (14. 5. 2013)
Velikost 2,8 MB
2.2+

wDMa4IRjZwogAAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma

WeatherPro

Přichází jediná „rosnička“ dnešního přehledu, kterou si zdarma ani nevyzkoušíte – WeatherPro totiž existuje pouze v placené verzi za 75 Kč pro telefony a za 100 Kč pro tablety. Přesto, že se nejedná o právě „lidovou cenu“, našla tato aplikace v řadách našich čtenářů hned dva obhájce. Jako první se vás pokusí přesvědčit Matias: „Je veľmi presná, čo je najväčší klad. Poskytuje mnoho grafov, počasie je rozpísané na hodiny v každom dni. Predpovedá počasie na celý týždeň, kde poskytuje informácie o smere a rýchlosti vetra, teplote v noci i počas dna, množstve zrážok v mm i riziko zrážok v percentách a mnoho ďalších informácii. ODPORUCAM“ Čtenář Game pak napsal: „Presné predpovede, kvalitné spracovanie, super widgety….“

Autoři se chlubí údajnou velmi kvalitní sedmidenní předpovědi pro více než dva miliony míst na celém světě. Mezi hlavní výhody patří globální družicový radar pro USA, Velkou Británii a část Evropy. Obrázky mohou být animované s interaktivními prvky. Díky živé tapetě a novým widgetům můžete kdykoli a kdekoli sledovat počasí ve zvolené destinaci, aniž byste museli spouštět aplikaci.

WeatherPro: aktuální situace a předpověď WeatherPro: aktuální situace a předpověď

Mezi hlavní vlastnosti patří:

 • Sedmidenní předpovědi ve tříhodinových intervalech.
 • Upozornění na nebezpečné meteorologické jevy po celém světě.
 • Uvádění teploty ve stupních Celsia nebo Fahrenheita a pocitové teploty.
 • Informace o rychlosti a směru větru ve zvoleném formátu.
 • Údaje o tlaku vzduchu, množství srážek a relativní vlhkosti.
 • Čas východu a západu slunce.
 • Zobrazení předpovědí formou grafu.
 • Komplexní prognóza z předních nezávislých evropských meteorologických společností.
 • Animované satelitní a radarové snímky.
 • Automatická aktualizace polohy.
 • Živé tapety s obrázky aktuálního počasí, průhledné widgety, vyhovující každé barvě pozadí.
 • Možnost přesunu na paměťovou kartu.
 • K dispozici ve 14 evropských jazycích.
 • Pochopitelně bez reklam.

Již tak zaplacenou aplikaci můžete ještě povýšit prémiovým členstvím, které je možné zakoupit prostřednictvím „in-app nákupu“. Za čtvrtletní nebo roční předplatné získáte navíc:

 • Hodinové předpovědi.
 • Předpověď na dalších 14 dnů.
 • Upozorňování na nebezpečné jevy ve widgetu a možnost zobrazení upozornění v notifikační liště.
 • Typ srážek v radarových snímcích – standardní radar zobrazuje pouze srážky, ale nelze poznat, jestli jde o déšť, sníh, kroupy atd. S touto funkcí to budete vědět!
 • Pro lyžaře bude jistě zajímavá předpověď pro více než 900 středisek v 17 zemích, včetně údajů o tom, kolik vleků je v provozu, počtu sjezdovek, které jsou otevřené, kvalitě sněhu a online kamer.
 • Pokud naopak trávíte volný čas na plážích, budete moci sledovat UV index a teploty vody pro Středomoří, Karibik a další oblíbené prázdninové destinace.

Přes ne právě lidovou cenu si WeatherPro pořídilo více než 100 000 uživatelů. Jeden z nich upozorňuje na důležitý nedostatek, který bude zajímat obyvatele Moravy a Slezska: „Ukazuje přesně radarová data, i když jen pro západní část republiky.“

Zbývá dodat, že aplikaci nainstalujete na zařízení s Androidem 1.6 a vyšším.

kYFmcFWBWg XfhKTk7WaXk9y4JNO2mIe3TkT6MqR mjoiNgy8zj EZY6ADjJBKKA=w124
WeatherPro
MeteoGroup
Verze 2.3 (8. 8. 2012)
Velikost 4,9 MB
1.6+

38FwT2BHANNsdFAAAAAElFTkSuQmCC
74,99 Kč

1Weather

Dostáváme se k sedmi aplikacím, které nominoval vždy pouze jeden čtenář. 1Weather právě kvůli tomuto faktu skončil na pátém místě, ačkoli má po více než milionu stažení skvělou známku 4,6.

Nominující Majooo si připravil pro naše čtenáře takovou malou recenzi (velice chválíme nejen za příkladný rozsah, ale i za styl!), která by vás mohla přesvědčit k instalaci právě této aplikace: „TOP aplikácia na počasie pre OS Android je jednoznačne 1Weather. Aspoň podľa môjho názoru. Vyskúšal som väčšinu podobných aplikácií. Väčšina nebola lokalizovaná do češtiny ani slovenčiny a nájsť moju dedinu bolo snáď nemožné, nemožné dokonca bolo nájsť aj susedné mesto, ktoré nie je malé. Dokonca na Slovensku našlo len 3-4 väčšie mesta a ešte aj to bez diakritiky. Samozrejme hovorím o komerčnej platenej aplikácií. Väčšina týchto aplikácií sú aj tak neprehľadné, zbytočné animácie, ktoré len znižujú životnosť baterky, na druhu stranu sú aj jednoduché aplikácie, ale tie sú zase až moc užívateľsky jednoduché a pôsobia tak nejak lacno. Myslím, že väčšina z vás si takúto aplikáciu aj tak stiahne len kvôli tomu aby mala hodiny zo slniečkom na tapete. Mojim favoritom, a všetkým vám ho odporúčam, je aplikácia 1Weather (nie som si istý ale myslím že je zadarmo na google play). Ako jediná aplikácia mi našla, nie mesto, nie moju dedinu – a to by bol úspech, ale dokonca názov ulice a moja dedina je tak malá, že ten názov nepíšem ani keď si objednávam nejaký balík a podobne, pretože to je zbytočné. To je už čo povedať, polohu si aplikácia nájde sama. Ďalšie plus je slovenská lokalizácia, teda určite bude aj česká. Aplikácia obsahuje aj nejaký ten widget, nie hodiny zo slniečkom, ale funkčné počasie. Obsahuje aj zopár animácií a vyzerá, jednoducho ale stále pekne. Obsahuje tiež podrobnú predpoveď na ďalšie dni, hodinovú predpoveď, hodnotu zrážok, dokonca oblačnosť zobrazenú na mape, a tiež východ/západ slnka a mesačnú fázu. Môžete zobrazovať počasie aj na viac miestach ako len na jednej polohe. Zaujímavá je aj možnosť aktivovania „Výstrahy pred počasím“ ..mne sa však ešte nestalo aby ma aplikácia pred niečim varovala a po kliknutí na upozornenia sa zobrazí že nie sú žiadne varovania ohľadom počasia a že ak niesom lovec bláznivých búrok, je to dobrá správa. Môžete počasie aj zdieľať na sociálnych sieťach, takže ak budete v Chorvátsku môžete sa pochváliť pekným počasím, pretože vaša poloha sa mení podľa toho kde sa práve nachádzate. Dá sa samozrejme aj meniť vzhľad a rôzne iné nastavenia. Ale najhlavnejšie je aj tak fakt, že toto počasie naozaj funguje (teda, asi tak ako iné internetové stránky alebo predpovede). Graficky je to veľmi pekné a používateľsky jednoduché. Dávam 5 bodov z 5. Určite vyskúšajte..“

1Weather se setkal s kladným přijetím nejen u uživatelů, ale také u renomovaných zahraničních médií – například recenzent ze serveru Android Police ho označil za „Nejkrásnější aplikaci na předpovídání počasí, jakou kdy viděl“ a Lifehacker považuje program za „nejatraktivnější a nabitý funkcemi.“

Myslíme, že to podstatné již řekl náš čtenář, takže si jen proletíme hlavní funkce v bodech:

 • Aktuální počasí a 48hodinová předpověď pro prakticky jakékoli místo na celém světě.
 • 7denní rozšířená předpověď počasí a srážek.
 • Automatická lokalizace zajistí aktuální informace o počasí, když jste na cestách.
 • Animovaný radar a varování před extrémním počasím.
 • Animace východu a západu slunce a měsíční fáze (pouze pro telefony).
 • Možnost sledování situace na více místech.
 • Tři widgety pro telefony a čtyři pro tablety, které si můžete přidat na domovskou obrazovku.
 • Sdílení informací o počasí (včetně obrázků a textových upozornění) s přáteli a rodinou prostřednictvím e-mailu, textu, Twitteru, Facebooku, Google+ apod.
 • Možnost uživatelské změny pozadí či grafického tématu.
 • Nastavitelné „push“ notifikace na nebezpečné jevy pro podporovaná místa.
 • Informace o aktuálních podmínkách pro zvolené umístění v notifikační liště.
 • Integrace s DashClock.
1Weather: pravděpodobnost srážek 1Weather: pravděpodobnost srážek

Jeden ze spokojených uživatelů v komentáři ke svému hodnocení píše: „Lze si vybrat „feels like“ teplotu do lišty, předpověď až na týden, spousta užitečných údajů vč. UV indexu a síly větru. Ani nezabírá moc paměti. Radarové snímky by byly třešničkou na dortu, ale i tak má u mě 5 hvězdiček, lepší dokonce než The Weather.com.“

Zbývá dodat, že aplikaci nainstalujete na zařízení s Androidem 2.2 či novějším a můžete ji bez omezení používat úplně zadarmo.

rk 6L60L0OnKhiGocZuSkW aKpIdCBoPUtP8keEskCVXEFojRJr9prWMZ5wT5tkga1 a=w124
1Weather
OneLouder Apps
Verze 2.1.3 (17. 5. 2013)
Velikost 5,1 MB
2.2+


Zdarma

Aix Weather Widget

Těsně před poločasem se dostáváme k Aix Weather Widget. Jak už z názvu vyplývá, není to ani tak aplikace, jako spíše widget. Patrně asi hodně dobrý, když si ho dosud nainstalovalo přes půl milionu uživatelů a jeho známka v Obchodě Play je 4,5.

Podstatu tohoto programu vystihuje stručně a jasně jeden z věrných nominujících – Aleq: „Pěkný, jednoúčelový a přesný graf na 24 hodin předem pro libovolnou lokalitu. Žádné další funkce, zato stačí jeden pohled na plochu a máte jasno, jak bude.“

Aix Weather Widget: možnosti nastavení Aix Weather Widget: možnosti nastavení

Aix Weather Widget: nastavení vzhledu Aix Weather Widget: nastavení vzhledu

Ani autor aplikace není o moc sdílnější – v první řadě se rozhodně sluší upozornit, že Aix Weather Widget je ve vývoji, aktuálně ve fázi betaverze. Jde o widget velikosti 4 x 1, který formou grafu zobrazuje maximální/minimální teploty, srážky a východ/západ slunce. Informace o počasí jsou přebírány z norského meteorologického institutu a NOAA Národní meteorologické služby.

Widget je navržen pro práci ve formátu 4 x 1 na výšku, měl by sice fungovat i v režimu na šířku, ale nebyl pro to navržen. Vylepšená podpora tabletů prý bude přidána v budoucnu.

Aix Weather Widget: nastavení aktualizace Aix Weather Widget: nastavení aktualizace

Aix Weather Widget: widget na ploše Aix Weather Widget: widget na ploše

Přidáváme názor jednoho z uživatelů: „Nezajímá mě kolik je stupňů,ale kolik stupňů bude. Rozdíl 2-3 stupňů oproti reálu mě nerozhodí,takže naprostá spokojenost.“

Widget můžete používat zdarma na Androidu 1.6 a vyšším, nicméně pokud byste chtěli podpořit autora v jeho dalším úsilí, doporučujeme zakoupit „donation“ verzi v ceně jednoho piva.

Aix Weather Widget
Per Magnus Veierland
Verze 0.1.9.2 (5. 12. 2012)
Velikost 295 kB
1.6+

8FPfuCERzRtnoAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

pAAAAABJRU5ErkJggg==
33,33 Kč

WeatherBug

Pokud byste chtěli vědět, který program z dnešní nabídky je nejstahovanější, pak by to byl právě WeatherBug, který si dosud nainstalovalo více než deset milionů uživatelů. Jedním z nich je i čtenář GoodBandit, který vám vysvětlí, proč si vybral právě tuto aplikaci: „Poskytuje real time predpoveď počasia (celkom presnú), predpoveď na 7 dní, hodinovú predpoveď, detailnú predpoveď. Predpoveď obsahuje teplotu, pocitovú teplotu, vlhkosť ovzdušia, východ a západ slnka, tlak a iné. Polohu je možné zadať ručne alebo pomocou GPS. To všetko je v peknom grafickom dizajne. Jazyk aplikácie je angličtina, no myslím že sa v nej vpohode zorientuje každý. Nechýbajú ani vychytávky, ako špecializované predpovede („lajfstajlové“) napr. pre hráčov golfu, rodiny s deťmi a mnoho iných. Ich zmysel mi síce uniká, ale možno ich niketo využije. Samozrejmosťou sú rozsiahle nastavenia, možnosť zmeniť si pozadie a mnoho iných. Aplikácia dokáže upozorniť na blížiace sa nebezpečenstvo v podobe búrok, víchric ale nemám to otestované. Priamo z aplikácie sa dá pristupovať na google mapy, fotkám oblastí, živým kamerovým prenosom z definovaných oblastí, pre alergikov je tu peľová predpoveď no táto je žial zatial iba pre USA. Aplikácia poskytuje aj widget. Dosť bolo opisu, treba vyskúšať:)“

WeatherBug: týdenní předpověď WeatherBug: týdenní předpověď

V Obchodě Play se autoři chlubí největší celosvětovou sítí stanic, sbírajících informace o aktuálním počasí. Z hlavních vlastností jmenují:

 • Grafické rozhraní s přizpůsobitelnými dlaždicemi a volitelnými grafickými tématy.
 • Systém detekce bouřek – upozornění na výskyt blesků v okolí v reálném čase na základě údajů z vlastní sítě WeatherBug.
 • Sekce fotografií zaslaných uživateli.
 • Hodinová předpověď na příštích 24 hodin.
 • Vizuální prognózy – rozšířené a hodinové předpovědi počasí ve snadno čitelném a přehledném formátu.
 • „Push“ oznámení hrozících nebezpečných meteorologických jevů.
 • Interaktivní mapy – stačí vybrat místo na mapě pro zobrazení aktuálních podmínek. K dispozici jsou mapové vrstvy jako Dopplerův radar, vlhkost, tlak, rychlost větru, doprava, satelitní snímky a mnoho dalších-
 • Předpovědi pro různé situace – odpoví na otázky jako „Můžu vzít svou rodinu na pláž?“ či „Mám zrušit zítřejší piknik?“ Prognózy identifikují a analyzují konkrétní meteorologické parametry, na základě kterých poradí, zda bude či nebude vhodná meteorologická situace.
 • Meteorologické kamery – živý obraz z více než 2000 meteorologických kamer v USA.
 • Sdílení aktuálních podmínek, předpovědi, obrázků z kamer a upozornění na sociální sítě.
 • Automaticky aktualizuje informace o počasí vzhledem k poloze.
WeatherBug: hodinová předpověď WeatherBug: hodinová předpověď

Jak upozorňuje jeden ze stávajících uživatelů Martin Hrubý: „Některé funkce nejsou dostupné v ČR.“ Kritici si stěžují například na malé pokrytí meteorologických stanic, vysokou spotřebu baterie nebo již zmíněnou absenci některých funkcí na našem území.

Program můžete stáhnout v bezplatné verzi, která má v Obchodě Play hodnocení 4,4, nebo v placené variantě „Elite“ za bezmála 60 korun, kterou ale v Česku není možné nainstalovat.

g04hTeKfQzSDbEz1Xx scXs0QxdSJEwHx4IposCkaJKjQZy4pwTA7Z1CAMvdhhp7 Nw=w124
WeatherBug
WeatherBug by Earth Networks
Verze Liší se dle zařízení (15. 5. 2013)
Velikost Liší se dle zařízení


Zdarma

Ahv0L+C9R0muAAAAAElFTkSuQmCC
58,25 Kč

Eye In Sky Weather

Dostáváme se k osmé aplikaci dnešního dílu „Čtenáři doporučují“ – o Eye In Sky Weather jsme na Světě Androida patrně ještě nepsali. Dejme slovo čtenáři, který se podepsal jako Keramická hlava, aby nám objasnil, proč si ze široké nabídky vybrat právě tento program: „Aplikace poskytuje poměrně přesnou předpověď. Přehledně udělaná s velkým výběrem ikon pro widget, který je krásně jednoduchý a zapadá do androidího holo prostředí.“

Eye In Sky Weather: aktuální situace Eye In Sky Weather: aktuální situace

Eye In Sky Weather: 15denní předpověď Eye In Sky Weather: 15denní předpověď

Autoři nejsou o mnoho upovídanější, takže se v Obchodě Play dozvíme pouze to, že se jedná o aplikaci s čistým, jednoduchým a krásným vzhledem. Eye In Sky Weather obsahuje 13 sad ikon počasí sad, s možností přidat vlastní sady. K dispozici jsou čtyři široce přizpůsobitelné widgety.

Stáhnout si můžete také klíč k placené verzi za přibližně 45 korun, který odstraní reklamu a jeho zakoupením podpoříte další vývoj.

Eye In Sky Weather: 48hodinová předpověď Eye In Sky Weather: 48hodinová předpověď

I přes takto stručný popisek má aplikace více než milion stažení a velmi pěknou známku 4,4. Michal Hübner například v dubnu hodnotil pěti hvězdičkami a napsal: „Naprosto skvělá app na počasí, přesná a velké množství typů ikon (používám realistic) a i několik widgetů které jsou plně nastavitelné co se barev a průsvitnosti textu týče včetně ikon…“

kaBBw77FiKrgMyJVkV4V0b6AFKV2SvOOlWRs639akha2MvLF1Ym4 6qugijMimMOcQ=w124
Eye In Sky Weather
Tim Clark
Verze 4.1.1 (20. 5. 2013)
Velikost 8,1 MB
2.2+

O7+fPB7+9fP306uQOkJ78fpAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

+B746VqGPnS65AAAAAElFTkSuQmCC
45,73 Kč

SHMUDroid

Patrně jste také v dnešních nominacích zaznamenali skutečnost, že poměrně významné procento nominací přišlo od slovenských čtenářů. Přesto jsme až do této chvíle viděli jen české nebo zahraniční aplikace. Nuže, přišel čas podívat se do krásné země pod Tatrami, odkud pochází aplikace SHMUDroid. Nominujícím je petoh, který napsal: „Oficiálna aplikácia Slovenského hydrometeorologického ústavu. Graficky to síce nie je žiadna sláva, aplikácia ponúka len grafy modelov aladin a ECMWF, ale na predpoveď počasia pre Slovensko je dostačujúca. Treba len vedieť čítať grafy :)“

Z oficiálního popisku se dozvídáme, že aplikace poskytuje výběr z více než tisícovky lokalit na Slovensku, a to jak manuální s fulltextovým vyhledáváním, tak i automatický na základě zjištěné polohy.

Hlavní funkce v bodech:

 • Přesná předpověď počasí pro 1030 míst na Slovensku.
 • Dvoudenní a třídenní předpověď počasí podle ALADIN.
 • 8denní a 10denní předpověď počasí podle ECMWF.
 • Označení lokality jako oblíbené pro rychlejší přístup k předpovědi.

Zatím si tento program stáhlo přes 50 tisíc uživatelů, kteří ho většinou hodnotí jako účelný a jednoduchý – ostatně i proto má průměrnou známku 4,4. Z pozitivních komentářů vybíráme tento: „App obsahuje presne to co potrebujem vediet ked sa rano zobudim resp. si robim program na najblizssie dni. Podporuje automaticke vyhladanie lokality a takisto si mozem vyhladat aj inu cez search. Urcite doporucujem.“ Kritika se dotýká především absence některých funkcí – například radaru, satelitních snímků, textových předpovědí apod.

Nesporným pozitivem je fakt, že SHMUDroid můžete používat úplně zadarmo na zařízeních s Androidem 2.1 a novějším.

Z01coSE0EbqKJZB rtCastayN0BISXH
SHMUDroid
Konio Systems
Verze 1.0.3 (23. 5. 2012)
Velikost 106 kB
2.1+

3482+yie50PqQv+QAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma

AmberHome Weather

Dostáváme se k poslední ze čtyř aplikací s hodnocením známkou 4,4 a jednou čtenářskou nominací. AmberHome Weather doporučuje Katikakus: „Kdo zná norský server http://yr.no, jistě ví, že jejich předpověď počasí je velmi přesná a spolehlivá – obzvlášť ve srovnání s AccuWeather či Google Weather. Není náhodou, že na „Nory“ spoléhají i jachtaři. AmberHome tahá data právě z yr.no. Předpověď je dostupná na 10 dní, včetně hodinové předpovědi na nejbližších 48 hodin. Výhodou je výběr z obrovského množství lokalit – jenom v Praze jich je přes třicet. Aplikace má perfektní widget 4 x 1, který zobrazuje všechna potřebná data na následující 4 dny. Z Google Play lze stáhnout různé sady ikon.“

Doplňme čtenářův popis informací, že podrobnost předpovědi na následujících 48 hodin závisí na zemi a místě – na většině míst je k dispozici hodinová předpověď, nicméně někde je prezentována prognóza v intervalech tří hodin.

AmberHome Weather: aktuální situace AmberHome Weather: aktuální situace

AmberHome Weather: předpověď počasí AmberHome Weather: předpověď počasí

Zajímavá je také možnost korekce teploty s ohledem na nadmořskou výšku, kterou můžete zadat.

Program je k dispozici v angličtině, němčině, finštině, francouzštině a italštině. Do budoucích verzí jsou plánovány vlastní sady ikon, rozložení pro tablety, více typů widgetů, či předpověď počasí na základě zjištěné polohy.

AmberHome Weather si dosud stáhlo přes deset tisíc uživatelů. Jedním z nich je Pavel Teich, který ke svému hodnocení pěti hvězdičkami napsal: „Výborná a zejména přesná aplikace pro počasí. Data aplikace stahuje z yr.no. Pěkný widget, chtělo by to vytvořit ještě pár dalších a bude to dokonalé.“

AmberHome Weather: Možnosti nastavení AmberHome Weather: Možnosti nastavení

AmberHome Weather: widget na ploše AmberHome Weather: widget na ploše

Aplikaci můžete stáhnout ve variantě zdarma, nebo si koupit za necelých 50 Kč verzi „Plus“ bez reklam.

AmberHome Weather free
AmberHome
Verze 2.3.2 (12. 11. 2012)
Velikost 2,5 MB
1.6+

haAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

ef3v28arYHWHlZYAAAAAElFTkSuQmCC
49,99 Kč

Meteoservis

Redaktorským nominacím překvapivě proklouzl také český Meteoservis, který za čtenáře nominoval vlk007, který nejprve v bodech popsal hlavní výhody:“

 • přehledná grafika
 • radar, oblačnost (oboje animované)
 • přehledná předpověď, na 1-2 dny je věrohodná
 • různé widgety s předpovědí až na 4 dny“

Následně ještě porovnal program s konkurencí: „In počasí také není špatné ale Meteoservis se mi zdá přehlednější a uživatelky příjemnější. Totéž platí o Meteor (Počasí) » Aladin, ale ten se dá přesunout na SD kartu.“

Meteoservis: aktuální stav a předpověď Meteoservis: aktuální stav a předpověď

Meteoservis: předpověď počasí, teplot a srážek Meteoservis: předpověď počasí, teplot a srážek

Pojďme se podívat na výtah hlavních vlastností této aplikace, jak je v Obchodě Play prezentuje autor Radim Fryč:

Vybrané vlastnosti:

 • Minimální až zanedbatelná datová náročnost.
 • Předpověď počasí a teplot ve tříhodinových intervalech.
 • Množství srážek v daném intervalu a atmosférický tlak.
 • Grafický přehled počasí na následujících 5 dní s průběhem teplot atd.
 • Pociťovaná teplota.
 • Informace o aktuálních srážkách – radarová data.
 • Informace o aktuálním rozložení oblačnosti – satelitní snímky.
 • Možnost nastavení kompenzace teploty pro danou lokalitu.
 • Jednoduchý Widget.

Program má velice silnou uživatelskou základnu – podle oficiálních údajů si ho stáhlo více než sto tisíc uživatelů. V Obchodě Play má průměrnou známku 4,2 a jeden z uživatelů ji například popsal následovně: „Skvělá aplikace,denně využívám a ukazuje předpověď dost přesně. Jedinej nedostatek je, že se předpověď neumí sama aktualizovat.“

V dohledné době bychom se prý měli dočkat zbrusu nové verze, která přinese celou řadu novinek.

Zbývá dodat, že Meteoservis můžete používat zcela zdarma na zařízeních s Androidem 2.1 a vyšším. Nová verze pak patrně přijde i s placenou verzí.

wkN X8NWk6ObkzpKakyDKFHTr2SV
Meteoservis
Radim Fryč
Verze 1.20 (6. 7. 2011)
Velikost 2,9 MB
2.1+


Zdarma

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)