Čtečka otisků prstů pod LCD displejem je realitou. Budou v levných Xiaomi telefonech

xiaomi ctecka otisku prstu v displeji lcd displej

Výrobci telefonů pomalu ale jistě přesunují čtečky otisků prstů pod displej. Musejí však počítat s omezením displeje, kdy se musí používat OLED panel. Ten je mimo jiné dražší než klasické LCD, proto jsme nemohli vidět čtečku v displeji u levnějších modelů. V příštím roce už se to ale má změnit. Čínská společnost Fortsense si totiž patentovala čtečku otisků prstů pod LCD panelem. Zástupce Xiaomi ihned oznámil, že technologii budou používat.

Levný Xiaomi telefon se čtečkou otisků prstů v displeji uvidíme příští rok

Za novou technologií stojí čínská společnost Fortsense, která si ji pojistila několika patenty. Podle informací inženýři z Fortsense přišli na to, jak může světlo z optické čtečky otisků prstů přejít přes LCD panel. Má jít o speciální membránu, která je umístěna mezi vrstvami obrazovky. Senzor čtečky může číst prst umístěný až sto šedesáti různými způsoby.

xiaomi mi 9 ctecka otisku prstu

Novou technologii již okomentoval i produktový ředitel Xiaomi Wang Teng, který uvedl, že budou novinku od Fortsense používat. A to v levných telefonech příští rok. Existuje prý i malá šance, že stihnou první model vypustit ještě na konci tohoto roku. Cena těchto telefonů má být menší než 2000 CNY, což je cca 6 800 Kč. Do této kategorie může spadat řada Redmi Note, Pocophone i třeba Xiaomi MI A.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Těšíte se na čtečky otisků prstů v displeji u levných telefonů?

Zdroj: gizchina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)