Xiaomi představilo svou první čtečku knih. Má Android i USB-C

xiaomi elektronicka ctecka knih

Čtečky elektronických knih se značkou Xiaomi jsme doposud neviděli, ať se to může zdát trochu podivné, když tato čínská společnost tvoří kdejaký produkt. Nyní se to ale mění, Xiaomi představilo vlastní ebook reader, který běží na Androidu a rozhodně se jedná o zajímavou konkurenci k oblíbenému Kindlu od Amazonu.

Čtečka elektronických knih má dotykový displej i podsvícení

Datum začátku prodeje není v tuto chvíli známe. V předprodeji v Číně se bude prodávat za částku 579 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 2 300 Kč.  Samozřejmostí je e-ink displej, který má jemnost 212 ppi. Díky použití tohoto typu displeje se nemusíte bát například čtení na přímém slunci, písmenka budou i tak perfektně čitelná.

xiaomi ebook reader

Pokud naopak dáváte přednost čtení před spaním, tak vás potěší LED diody. Nebudete tak muset svítit stolním světlem, nebo připevňovat ke čtečce externí světýlka. Výkon má na starost procesor Allwiner, který je taktován na 1,8 GHz, doplňuje jej 1GB RAM a 16GB vnitřní úložiště. V základu funguje čtečka na Androidu 8.1 Oreo, nicméně systém bude značně upraven pro potřeby čtečky. Váha je 178 gramů.

xiaomi mireader

Přesný počet podporovaných formátů není v tuto chvíli známý, Xiaomi zveřejnilo informace, že tato čtečka elektronických knih podporuje txt, epub či pdf. Baterie má kapacitu 1 800 mAh. V pohotovostním režimu má čtečka vydržet několik týdnů na jedno nabití. Potěší použití USB-C konektoru pro nabíjení.

Chtěli byste Xiaomi čtečku knih i na našem trhu?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)