Originální crashtesty vlajkových lodí – vybuchlá baterie, střelba i smažení na pánvi

crashtest cover

Crashtesty populárních telefonů se během posledních let staly součástí ověřování způsobilosti jednotlivých modelů. V základu je fajn zjistit, zda se telefon “rozpadne na kousíčky” při sebemenším pádu, nebo naopak něco vydrží. Obyčejné způsoby, kdy telefon jednoduše necháme spadnout na zem, už ale pomalu vychází z módy. Na serveru YouTube přibývá čím dál tím víc videí, ve kterých jde o následující. Rozmlátit (nebo prověřit) přístroj nějak kreativně. Spíš než o informace jde o zábavu a samozřejmě sledovanost. I když si někteří z nás říkají, proč mi ten zlý pán ve videu telefon odsouzený k zániku raději nedá, najdou se mezi crashtesty i vtipné kousky, co stojí za zhlédnutí. Pár jsme jich vybrali.

nokia crashtesty Nokia 3310 byla svou odolností přímo pověstná.

Galaxy S5, kladivo a vybuchlá baterie

Ač se to nezdá, práce crashtestera může být pořádně rizikovým povoláním. Stačí totiž chtít telefon, v tomto případě Samsung Galaxy S5, rozmlátit kladivem na kousky a může nastat problém. Baterie si to totiž nemusí nechat líbit a s klidem může vybouchnout. Tedy nepředstavujte si výbuch jako po shození atomové bomby. Místo ohňostroje se z akumulátoru začal šířit obláček chemikálií. I když to mohlo skončit hůř, úplně si představuji překvapený výraz v autorově obličeji. Ve finále může být rád, že obsah baterky jen lehce vdechl a nic vážného se mu nestalo. Zkoušet to doma nedoporučujeme.

Samsung Galaxy S5 Hammer Smash Fail = Battery Explosion

Samsung Galaxy S5 Hammer Smash Fail = Battery Explosion

Podpořte svého favorita v anketě Android Roku. Vybíráme nejlepší telefony za rok 2014. Hlasujte a jednoho z vítězů rovnou vyhrajte.

Způsobů destrukce je skutečně spousta, co takhle prověřit konstrukci přístroje přejetím vozem SUV? Pokud vás konvenční drop testy nezajímají, přetočte video na značku 4:50.

Samsung Galaxy S5 vs Samsung Galaxy S4 Drop Test!

Samsung Galaxy S5 vs Samsung Galaxy S4 Drop Test!

Grilované HTC One vyhozené z karavanu

Ač se vkus uživatelů liší, o HTC One se nebojím prohlásit, že je to designově pěkný kousek. Hliníková unibody konstrukce vypadá přinejmenším reprezentativně. Redaktoři z CNETu si dali velkou práci, aby vyzkoušeli, co všechno vydrží. Jejich crashtest zahrnuje házení telefonu z rozjetého obytného vozu nebo grilování vedle špízů. Podaří se přístroj po všech těchto procedurách ještě zapnout?

Always On – Will the HTC One turn on after a tough torture test?

Always On - Will the HTC One turn on after a tough torture test?

hlasovat tlacitko

Sony Xperia Z3 v hamburgeru i Nutelle

Sony odstartovalo trend zvyšování odolnosti high-end telefonů. Už první Xperia Z byla voděodolná a totéž platí i pro poslední generaci Z3. Možná i proto dostává Sony v crash testech pořádně zabrat. Relativně nedávno jsme vám ukazovali, jak si Xperia povede jako ingredience lahodného burgeru. Na videu oceňujeme především parádní filmovou stránku.

Sony XPERIA Z3 Burger on fire!

Sony XPERIA Z3 Burger on fire!

V dalším případě se podíváme na to, jak si telefon poradí s hustou a lepkavou Nutellou. Hnědá hmota, kterou dá ve vyšším množství práci i spolknout, obalí poslední model high-end řady. Otázka zní, jestli z toho Xperia vzejde jako vítěz nebo jí Nutella zůstane všude?

Sony Xperia Z3 Nutella – Test (4K)

Sony Xperia Z3 Nutella - Test (4K)

Je pro vás odolnost důležitá? Podpořte Sony v anketě Android Roku.

Hodinky Gear versus kulky ze samopalu

Pokud vám to pořád přijde málo, věřte že do smart zařízení můžete i střílet. Většina z nás to asi zapotřebí nemá, ale určitě se hodí vědět, zda vás hodinky na ruce čistě teoreticky mohou ochránit před průstřelem. Video je natočeno vysokorychlostní kamerou, takže o parádní slow-motion záběry není nouze. I když Geary nejsou vlajkovou lodí, jejich zahrnutí do výběru nám snad odpustíte.

Galaxy Gear Watch vs HK 417

Galaxy Gear Watch vs HK 417

Je pro vás odolnost zařízení důležitou vlastností?

hlasovat tlacitko

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)