I v ČR už můžete odemykat auto přímo Android telefonem

Android odemykání auta Google digital car key BMW ČR

Americký gigant Google před pár hodinami oznámil prosincový Pixel Feature Drop, což je tradiční velká vlna novinek pro vybrané mobily v čele s jeho Pixely. Ze seznamu zajímavých novinek rozhodně stojí za samostatnou zmínku možnost odemykání auta mobilem skrze nativní systém Android (bez nástrojů z jiných nadstaveb či aplikací). Vychytávka, o které se již nějakou dobu v tomto formátu mluvilo, oficiálně funguje také v ČR. I když jen v dost specifické kombinaci vozidla a mobilu.

Obecně bylo odemykání skrze “digital car key” neboli digitální klíč od auta zpřístupněno telefonům Google Pixel 6, Google Pixel 6 Pro a mobilům řady Galaxy S21. Jsou to paradoxně Google přístroje, které mají tuto funkci aktivní i na území ČR, i když se tu Pixely oficiálně neprodávají. Další podmínkou je (u nás i jinde ve světě) použití s vozy BMW vyrobenými v letech 2020 a 2022. Jestli patříte do této velmi úzké skupinky majitelů Pixelů a nejnovějšího “bavoráku”, určitě toto odemykání auta zkuste.

Android odemykání auta Google digital car key BMW ČR ukázka 600px

Novinka zatím funguje na bázi NFC, takže je potřeba přiložit mobil ke klice vozu. Chystá se ale i varianta s UWB, takže půjdou vozidla odemykat na větší vzdálenost. Na straně mobilu je digitální klíč součástí prostředí, které hodně připomíná Google Pay. Můžeme doufat, že seznam telefonů i vozidel se bude rychle rozšiřovat.

Důvěřujete tomuto způsobu odemykání auta?

Zdroj: 9to5, Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)