I do ČR možná nečekaně dorazí výkonnější Samsung mobily

Samsung Galaxy S22 Snapdragon ČR

O procesorech ve vlajkových telefonech značky Samsung už se toho v posledních měsících a letech napsalo a namluvilo hodně. Na některých privilegovaných trzích jsou mobily této korejské značky vybaveny nekompromisním špičkovým čipsetem Snapdragon od amerického Qualcommu, zatímco v jiných regionech (včetně Evropy a tedy i ČR) pohání přístroje procesor Exynos z dílny Samsungu. I přes veškeré námitky a petice tomu mělo být stejně i letos při uvedení série Galaxy S22, ale teoreticky nakonec nebude.

Společnost Samsung před několika málo hodinami zrušila plánovanou prezentaci procesoru Exynos 2200, který měl po několika evolučních úpravách ambice vyrovnat se “konkurenčnímu” Snapdragonu (v tomto případě Snapdragon 8 Gen 1). Proč se uvedení neuskutečnilo? Mluví se o technické nepřipravenosti nového čipsetu. Za běžných okolností a u jiných výrobců by taková zpráva zájemce o telefony nejspíš zklamala a vyděsila. Tady to může být paradoxně úplně naopak.

Některé korejské zdroje totiž hovoří o tom, že Samsung nenechá “Exynos” trhy prázdné, ale pošle na ně telefony Galaxy S22 s procesorem Snapdragon 8 Gen 1. I když by to zajisté byla velká nepříjemnost pro výrobce a také pro skladové zásoby, zákazníci by na druhou stranu nepochybně jásali. Jsme velmi zvědaví, zda se tyto domněnky potvrdí.

Posuzujete vlajkové Samsungy podle čipsetu?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek