TOPlist

Cosmo Communicator: Miniaturní počítač s Androidem a telefon v jednom zařízení

cosmo-communicator-pda-android-telefon

V minulém roce jsme mohli vidět PDA Gemini, který jsme si později i krátce vyzkoušeli na veletrhu MWC. Šlo o poměrně zajímavé zařízení určené pro malou skupinu lidí. Jeden problém byl v tom, že šlo v první řadě o miniaturní notebook, ze kterého šlo volat i posílat SMS. Nebyl určen k používání jako telefon. To chce malá společnost změnit s novým modelem, který se nazývá Cosmo Communicator. V základu jde o téměř identické zařízení, akorát se vylepšilo několik. Přidal se například druhý displej, který značně zlepšuje používání v režimu telefonu.

Cosmo Communicator můžete podpořit přes IndieGogo

I s dalším modelem svého moderního PDA, se společnost rozhodla využít crowdfundingovou kampaň. A to na serveru IndieGoGo, kde již v době psání článku vybrala 217 procent požadované částky s tím, že do konce kampaně zbývá ještě měsíc. Nejzajímavějším prvkem na tomto PDA je stále plnohodnotná podsvícená QWERTY klávesnice, displej má velikost 6 palců, nově má i druhý 2 palce velký displej, který slouží k ovládání, když je PDA zavřené a informování například o oznámeních.

cosmo communicator

O výkon se stará nedávno představený čipset MediaTek P70, který doplní 6GB RAM a 128GB vnitřní paměti. Baterie má kapacitu 4 220 mAh. Rovnou od vybalení poběží na Androidu 9.0. Nebude ale chybět ani podpora Linuxu. Fotoaparát má 24 MPx. Jelikož požadovaná částka v kampani již byla vybrána, tak v podstatě již nyní máte potvrzené to, že při koupi přístroj dostanete. Otázkou je spíše kdy, to bude. Společnost odhaduje, že první várku bude odesílat v květnu 2019. To ale samozřejmě platí pouze v případě, že se během vývoje a výroby nic nepokazí.

Cosmo Communicator How-To 01 – Turning on the Cosmo (Official)

Cosmo Communicator How-To 01 - Turning on the Cosmo (Official)

Cosmo Communicator má i 3,5mm audio konektor, podporu microSD, dualSIM i čtečku otisků prstů. Na IndieGoGo je k dispozici za speciální cenu 549 dolarů, v přepočtu tak cca 12 500 Kč. Jakmile se dostane do normálního prodeje, tak bude cena 799 dolarů, v přepočtu cca 18 tisíc Kč.

Jak se vám líbí Cosmo Communicator? Dokázali byste si představit, že si něco podobného koupíte?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)