Mobilní telefony dostanou nové tvrzené sklo. Můžete si jej potisknout

Vibrant Gorilla Glass

Společnost Corning je zodpovědná za drtivou většinu skel v mobilních telefonech – na displeji, ale i na zadních stranách vlajkových smartphonů předních výrobců. Kdykoli uslyšíte sousloví „Gorilla Glass“, je řeč o sklu z dílny společnosti Corning. A tato společnost udělala nyní velký krok, kterým uživatelům přibližuje další možnosti personalizace telefonu. Corning totiž oznámila tzv. „Vibrant Gorilla Glass“ určené pro zadní části telefonů.

Corning představil Vibrant Gorilla Glass. Ale co to je?

Máte rádi, když se váš telefon odlišuje od ostatních? Kupujete si kvůli tomu telefony, u kterých nehrozí, že je bude mít každý druhý? Pak přišla společnost Corning s řešením právě pro vás. Vibrant Gorilla Glass je totiž sklo, které se dá snadno potisknout libovolným motivem. Potisk by měl nabídnout velmi vysoké rozlišení a tedy i skvělou ostrost obrázku. Jak už to tak ale bývá, více informací nám Corning nedala. Nevíme tedy přesně, o jakou technologii by se mělo jednat. Náznaky mluví o tom, že by mělo být možné potisk přepisovat, a že jednou natisknutý obrázek je dlouhodobě trvalý.

Corning Vibrant Glass

Podle výrobce je možné sklo zabudovat jak do smartphonů a tabletů, tak například i do notebooků. Nevíme ale ani přibližné období, kdy by se mohlo sklo do zařízení dostat. Každopádně nejsme si zcela jisti ani úspěšností projektu. Většina výrobců totiž již od možnosti personalizace jednotlivých kusů telefonů upustila (pokud tu možnost samozřejmě nabízeli). Druhou stranu mince ale ukazuje například Google, který nedávno spustil výrobu personalizovaných krytů pro své poslední Nexusy, či Motorola. Nezbývá tedy než čekat. Věříme, že se jedná o velmi zajímavý krok, který by jistě uvítala velká spousta uživatelů. Pokud by jim to tedy výrobci umožnili.

Zdroj: androidheadlines.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)