TOPlist

Sklo Gorilla Glass Victus 2 má přežít metrový pád na beton

Gorilla Glass Victus 2 ochranné sklo

Americká technologická společnost Corning představila novou generaci ochranného skla Gorilla Glass, které známe zejména jako tvrzenou ochranu displejů a dalších částí mobilních telefonů, tabletů, hodinek i jiné elektroniky. Firma navazuje na zatím poslední pojmenování Victus a novinka tak nese název Gorilla Glass Victus 2. Nová verze skla by měla především lépe odolat pádu zařízení na tvrdé povrchy jako je beton. Myslelo se ale i na lepší odolnost proti poškrábání.

Corning uvádí, že konkurenční skla obvykle selhala při pádu na beton z výšky půl metru nebo menší. Tedy v polovině výšky, se kterou si má poradit Victus 2. Nové sklo pak dokázalo přežít pád až ze dvou metrů na povrch kopírující asfalt, díky čemuž bylo až čtyřikrát odolnější proti poškrábání než konkurence. Novou tvrzenou ochranu nyní testuje několik technologických partnerů a zařízení s GG Victus 2 by se měla na trhu objevit do několika měsíců.

Introducing Corning® Gorilla® Glass Victus® 2

Introducing Corning® Gorilla® Glass Victus® 2

Společnost v rámci prezentace rovněž uvedla, že skla Gorilla Glass již byla navržena do více než 8 miliard zařízení více než 45 značek. „Chytré telefony jsou středobodem našeho digitálního života a požadavek na výjimečnou odolnost proti poškrábání a pádu se s rostoucí závislostí na průhledných displejích bez poškození jen zvyšuje. Na povrchu záleží a drsné povrchy, jako je beton, jsou všude,“ komentoval uvedení Gorilla Glass Victus 2 ředitel firmy Corning David Velasquez.

Gorilla Glass Victus 2 ochranné sklo displej

Dodal, že díky propracovanějším a rozmanitějším konstrukcím jsou dnešní chytré telefony téměř o 15 % těžší a velikosti obrazovek jsou až o 10 % větší než před čtyřmi lety, čímž se zvyšuje namáhání krycího skla i pravděpodobnost poškození.

Má váš telefon Gorilla Glass? Jakou verzi?

Zdroj: 91mobiles

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)