Nové tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 5 odolá škrábancům i pádu

corning_gorilla_glass

Společnost Corning nastartovala hon za co nejtenčími a zároveň nejodolnějšími krycími skly již před 10 lety. Za tu dobu se jejich skla dostala do 1 800 modelů přístrojů od 40 různých výrobců. Celkem pak bylo vyrobeno neuvěřitelných více než 4,5 miliardy zařízení s těmito krycími skly. Aby si společnost Corning udržela své silné postavení na trhu, přichází s novou generací skla nazvaného jednoduše Gorilla Glass 5. Oproti předešlým generacím se však nyní Corning zaměřil více na odolnost vůči pádu.

Konec rozbitých displejů po pádu?

Dle průzkumů společnosti Corning více než 85 % uživatelů nechtěně upustí svůj telefon alespoň jednou do roka. Více než 55 % uživatelů telefon upadne minimálně třikrát ročně. Ze studie také vyplývá, že 60% z těchto přístrojů uživatelům vypadne z výšky pasu či maximálně ramen. Z toho také vyplývá, že telefon uživatelům nejčastěji padá při vytahování z kapes či při pořizování fotografií a videí.

Ochranu při pádu měla zaručovat již skla Gorilla Glass 4, tu zde však výrobce garantoval pouze při pádech maximálně 1 metr. Nová generace chemicky tvrzeného skla Gorilla Glass 5 však přichází s odolností vůči pádu do výšky až 1,6 metru. Výrobce dokonce tvrdí, že by sklo mělo vydržet pád z této výšky i na tvrdý a nerovný povrch. Sklo by mělo vydržet také v případě, že telefon dopadne na jeho okraj, ten obvykle bývá slabinou tvrzených skel. Jistě, v porovnání s Motorolou Lenovem Moto X Force a jejím nerozbitným displejem, který vydrží i pád ze 300 metrů, může znít hodnota 1,6 metru až úsměvně. Na druhou stranu, za „nerozbitností“ Moto X Force stojí kombinace P-OLED displeje a krycího skla ShatterShield, za kterou si zákazníci musí připlatit.

Corning Gorilla Glass 5

Oproti řešení z dílny někdejší Motoroly má však sklo Corning Gorilla Glass 5 ambice stát se poměrně masově nasazovanou ochranou displejů. S novou generací odolného krycího skla bychom se ovšem s nejvyšší pravděpodobností měli reálně setkat až za několik měsíců, a to s příchodem vlajkových lodí pro rok 2017. Nasvědčuje tomu i fakt, že hromadná produkce skla Corning Gorilla Glass 5 právě započala. Výrobce také slíbil, že další informace o novém tvrzeném skle prozradí „v příštích pár měsících“.

Podařilo se vám rozbít displej nebo jeho krycí sklo následkem pádu? Jaké máte zkušenosti se skly Gorilla Glass?

 

Zdroj: PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)