CO2IN: Česká apka a virtuální měna chrání originálně přírodu

CO2IN aplikace virtuální měna

Když se řekne pojem “kryptoměny”, velká část veřejnosti si představí zejména Bitcoin. Nebo možná další známé názvy těchto moderních virtuálních platidel. Drtivá většina z nich má přitom jednu společnou vlastnost – jsou neekologické a zanechávají velkou uhlíkovou stopu, jelikož se při jejich “těžbě” spotřebovává minimálně velké množství elektrické energie. Že to jde vlastně i úplně opačně, demonstruje mimo jiné i český projekt CO2IN, jehož měna a aplikace lze označit za “zelené”.

CO2IN schéma

Stěžejním prvkem celého nápadu jsou evropské emisní povolenky, které běžně ve velkém nakupují elektrárny či další průmyslové podniky jako “odpustek” za znečišťování ovzduší CO2, tedy oxidem uhličitým. Skrze aplikaci CO2IN je možné tyto povolenky kupovat, což má dvojí účinek. Uživatel tím nepřímo přispívá na projekty zaměřené na ochranu životního prostředí a méně povolenek pak zbývá na znečišťovatele. Je to jen malinkatý dílek v obrovské skládačce, ale minimálně pro dobrý pocit můžete aplikaci vyzkoušet.

CO2IN - World for our children
CO2IN - World for our children

Virtuální měna využívající slovní hříčky s označením CO2 a slova COIN, která je s touto aktivitou spojená, se dá používat i jako běžné platidlo. Počet obchodníků, kteří ji přijímají, neustále roste. Původním a stále platným posláním projektu i aplikace bylo také šíření osvěty o povolenkách a obecně uhlíkové stopě každého člověka.

Jakým způsobem se snažíte bojovat proti velké uhlíkové stopě?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)