TOPlist

Přehled k Xiaomi Mi Band 5: Co zatím víme o jeho globálním představení?

co-asi-prinese-globalni-predstaveni-xiaomi-mi-smart-band-5

Před několika málo dny jsme se dočkali oficiálního představení nového Mi Band náramku od Xiaomi. Pátá generace tohoto populárního kousku nositelné elektroniky se však zatím ukázala jen v čistě čínské verzi pro tamní trh. Jak bývá u Xiaomi i dalších značek zvykem, bude následovat i představení celosvětové. Za normálních okolností by to bylo někde v Evropském velkoměstě s velkou pompou a spoustou lidí, v současnosti se ale musíme už poněkolikáté spokojit s online prezentací. Xiaomi před pár hodinami vzkázalo na globálním Twitter účtu, že „se uvidíme příští měsíc“. Přesné datum tedy zatím nemáme, ale víme, že globální představení náramku Xiaomi Mi Smart Band 5 proběhne v někdy červenci.

Hlavní otázka zní: Bude NFC třeba i pro Google Pay?

Jednou z nejžádanějších funkcí, po které volají zákazníci po celém světě, je globálně funkční NFC technologie. Zejména pro platby skrze služby jako Google Pay. Předchozí generace náramku sice NFC čip měly a byl připravený i posloužit při placení, bohužel ale jen v Číně skrze tamní bránu Alipay. Při uvedení páté generace jsme se dozvěděli, že nově přibude také podpora pro UnionPay, jenže ta je také čínská. Zatím tedy musíme dál doufat, že v tomto ohledu nebudou specifikace i pro zbytek světa stejné a že globální představení náramku Xiaomi Mi Smart Band 5 odhalí kompatibilitu i s nějakými celosvětovými bránami. Ideálně samozřejmě s Google Pay. Pokud se ukáže, že NFC pro platby nebude použitelné globálně, spoustu natěšených zájemců to zklame.

Vzhledem k tomu, že je chytrý náramek od Xiaomi populární hlavně díky poměru ceny se zajímavými parametry, bude se na to jistě hledět i teď. Na drtivé většině specifikací se asi při příchodu na celosvětový trh vůbec nic nezmění. Zopakujeme, že z hlediska funkcí má oproti čtvrtému Mi Band přibýt například 6 sportovních módů, celodenní analýza spánku i s REM, asistenti pro zvládání stresu či dýchání, dálková spoušť pro foťák v mobilu nebo informace o PAI. Po stránce hardwarových parametrů se můžeme těšit na větší displej (z 0,95 palce se zvětšil na 1,1 palce) a také úplně nový typ nabíjení. Menší magnetický konektor nebude uživatele nutit vytahovat tělo z řemínku.

V Číně je zatím oproti minulé generaci dražší o 35 %

No a jak to tedy bude s cenou? V Číně je nový náramek oproti čtvrté generaci dražší v přepočtu o cca 70 korun u verze bez NFC a o dvě stovky dražší u verze s touto bezdrátovou technologií. Jestli se dočkáme stejného poměru (cena nového náramku je v Číně asi o 35 % vyšší) i u nás, můžeme očekávat, že si Xiaomi pro globální představení náramku Mi Smart Band 5 připravilo cenu mezi 1300 až 1800 Kč. Sami jsme zvědaví.

Jednou z dalších neznámých, které se ale před uvedením často probíraly, je přítomnost nového chytrého asistenta. V Číně z náramku komunikuje tamní XiaoAi, ve světě zatím na žádného nedošlo. Spekuluje se ovšem, že na globální trh vyrazí Mi Band 5 se zabudovanou Amazon Alexa. To pro české zákazníky není příliš podstatná informace, ale sluší se ji zmínit. Otazník zatím visí také nad vyměnitelnými řemínky. Pochopitelně bude možné je střídat, doposud se ale neobjevila oficiální informace o tom, zda budou sedět i ty od minulých generací. Na zodpovězení této a dalších otázek si musíme ještě počkat. Dost možná se ale mnohých odpovědí dočkáme ještě předtím, než globální představení náramku Xiaomi Mi Smart Band 5 proběhne. Firma má ve zvyku upouštět zajímavé informace předem.

Jaké novinky čekáte od globálního představení náramku?

Zdroje: Xiaomi Twitter, Xiaomi Blog 1, Xiaomi Blog 2

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)