CloudReady OS: Nainstalujte Chrome OS zdarma na starý počítač a vdechněte mu nový život

CloudReady OS zdarma Chrome OS

Chrome OS můžete teď zdarma nainstalovat na starší počítač a vdechnout mu tak nový život. Google koupil službu CloudReady, která to umožňuje a plánuje ji zpřístupnit pro všechny. Jak to funguje a jaké počítače lze použít?

Pro spousty nasazení je Chrome OS ideální operační systém a může ušetřit spoustu práce. Má nízké hardwarové nároky, vysokou bezpečnost a sám se aktualizuje. Může tak perfektně posloužit například rodičům nebo prarodičům a zároveň vám ušetřit vrásky s pravidelnou softwarovou údržbou nebo jinými problémy. CloudReady OS je „neoficiální“ verze Chrome OS, kterou lze nainstalovat na starší PC nebo Mac, takže se jedná i o řešení velmi ohleduplné k vaší peněžence.

CloudReady OS vyvíjí firma Neverware, kterou Google teď koupil a plánuje celé řešení uvolnit zdarma. Pro domácí uživatele už je dokonce CloudReady OS zdarma dostupný. Google teď integruje firmu přímo do teamu vyvíjejícího Chrome OS, takže se do budoucna bude jednat o plně oficiální řešení od Google. V současnosti je CloudReady OS postavený na projektu Chromium. Celé řešení je primárně mířené na školy a další instituce, jejichž počítače už nedostávají bezpečnostní updaty, ale jejich vlastník si nemůže dovolit výměnu.

What’s CloudReady?

What's CloudReady?

V edici Home může CloudReady OS perfektně posloužit k oživení starých počítačů. oficiálně podporuje přes 350 modelů počítačů. Na těch prý funkčnost vývojář garantuje. Nainstalovat ho ale lze na jakýkoliv počítač s minimálně 2GB RAM. Na webu si můžete stáhnout nástroj, který vytvoří instalační USB disk.

Jaké je podle vás nejlepší využití CloudReady OS?

Zdroj: Neverware

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)