Snapdragon 215: levné mobily budou ještě výkonnější

qualcomm snapdragon 215

Společnost Qualcomm představila po dvou letech nový čip do té nejnižší low-endové kategorie. Jedná se o Snapdragon 215, který je vyroben pomocí 28nm technologie. Je postaven na 64bitové architektuře, zvládne pracovat s duálním fotoaparátem a poradí si s Full HD videem. Co dalšího čip nabídne?

Snapdragon 215 nabídne celkem čtyři jádra Cortex-A53 s taktem až 1,3 GHz. Grafiku má pak na starost čip Adreno 308. Oproti předchozímu Snapdragonu 212, který obsahoval jádra Cortex-A7 a grafický čip Adreno 304 má mít nový čipset až dvojnásobný výkon. Díky duálnímu obrazovému senzoru navíc bude možné osadit telefony, ve kterých bude Snapdragon 212 tikat osadit duálním fotoaparátem. Zlepší se také nahrávání videa. Novinka bude podporovat záznam Full HD videa, přičemž předchozí Snapdragon 212 uměl pouze HD Video. Výrobci budou moci do mobilů namontovat také lepší displej. Z původního maximálního HD rozlišení (1280×720 pixelů) se dostáváme na HD+ (1560×720 pixelů).

qualcomm snapdragon 215

Nový čip Snapdragon 215 nabídne také modem Snapdragon X5, který podporuje LTE Cat s maximální rychlostí stahování 150 Mbit/s, což je více, než dostačující rychlost. Nechybí ani populární funkce VoLTE či HD Voice. Velkým krokem kupředu je také podpora NFC plateb skrz Google Pay a budeme moci využít také Dual SIM. Co se týká ostatních specifikací, čipset pracuje s LPDDR3 operační pamětí, úložištěm typu eMMC 4.5 a nechybí podpora microSD karet. Polohové služby a GPS zajistí Beidou a GLONASS. Představení takového čipu bylo skutečně namístě, jelikož telefony se zastaralým Snapdragonem 212 bývají v dnešní době nepoužitelné. Uveden by měl být do konce roku 2019.

Uvítáte Snapdragon 215, nebo preferujete větší výkon?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)