Menu

Xiaomi už má i chytrý odpadkový koš. Automaticky zabalí odpadky

Xiaomi své chytré produkty posouvá na novou úroveň. Představili totiž chytrý odpadkový koš. Ten má několik užitečných funkcí. Pojďme si je představit.

Chytrý odpadkový koš od Xiaomi se sám otevírá a dokáže i zabalit odpadky

První věcí, kterou tento chytrý odpadkový koš má, jsou senzory, které rozpoznají když se k němu blíží člověk. A to na vzdálenost 35 centimetrů. Víko může být i ručně uzavřeno, aby do koše například nespadlo malé dítě. Nejzajímavější funkcí je ale automatické zabalení odpadků.

chytry odpadkovy kos xiaomi

Pytel s odpadky se sám zabalí, jakmile je dostatečně plný. Jakmile je proces dokončen, koš se otevře, čímž upozorní na to, že by se odpadky měly vynést. To zatím musíte udělat sami, s popelnicí si ještě tento koš neporadí. Každopádně to ještě nekončí, jakmile odpadky vynesete, tak se opět automaticky vloží nový odpadkový sáček.

odpadkovy kos xiaomi

Koš má v sobě baterii a na jedno nabití vydrží více než měsíc. Kapacita tohoto koše je 15,5 litru, což není mnoho. Může tak sloužit spíše jako sekundární koš do pokoje. V neposlední řadě má také tři informační diody. A kolik tento chytrý koš bude stát? Momentálně je nabízen v rámaci crowdfundingu za 199 juanů, v přepočtu s DPH tak cca 780 Kč. Jakmile se dostane do klasického prodeje, tak se cena mírně zvýší.

Jak se vám líbí tento chytrý odpadkový koš od Xiaomi? Koupili byste si ho?

Zdroj: gizchina.com

 

Komentáře

Libb

Libb 77

2.8.2018 11:40

To se mi líbí, že by konečně konec přetékajícího koše? Nejdřív se to nikomu nechce vynést, protože je čas a pak proto, že to už nejde pořádně chytit.
Jen dvě poznámky: jaké sáčky to žere? Aby se provoz neproražil kvůli nějakým drahým sáčkům…
A pak by to opravdu chtělo výrazně větší objem, tak 60l.

Johnnie

Johnnie 4

2.8.2018 12:40

To chci! Právě mi přišel automaticky se otevírající odpaďák, ale toto je vyšší liga. Snad bude časem i větší verze.

Karle

karle40 49

2.8.2018 12:42

Líbí se mi to moc. A líbí se mi, že to funguje bez připojení na internet a nemusí se to řídit mobilem.

Radon

radon 12

2.8.2018 15:30

do pracovny dobry, ale v kuchyni potrebuji nejmene 3 kose (smiseny/papir/plasty) a oteviram to 20x za den. To by baterku ustvalo. Nejspis i motorky. Mam tam ted jednoduchy “vecny” system. Pedal pridrzuje magnetem trvale napruzene kose pomoci gumovych lanek. Nema se co pokazit, slapnu, kose vyjedou na kolejnicich, vhodim, kolenem pritlacim, magnet zachyti. Za 10 let koupim v Hornbachu metr noveho gumoveho lanka. Doporucuji.

Dede64

Dan 7

2.8.2018 18:55

Doufám, že to nereaguje jen na příchod člověka, přece jenom velká část lidí věci do koše hází, aby si ušetřili zvedáni ze židle a cestu. Tak schválně jak rychle se koš otevře? :D

Nosac

8

3.8.2018 9:55

Z mého pohledu je to zbytečnost.

Stock

stock 1

3.8.2018 13:53

Proč ne. Do koupelny supr věc. Občas se tam v koši nacházejí různé dámské potřeby a jiná hrůza, že se člověk bojí tam sáhnout. Velikostně s tím nemám problém. Pokud třídíte odpad pak to na směsný odpad úplně postačí (který ovšem neobsahuje biologický pelmel patřící do kompostéru). Jestli bude stát do tisícovky tak si ho pořídím. Uvidí se co ty pytle.

Milan4exa

Милан Швец 26

5.8.2018 10:16

Maminky s detma na plenkách ho určitě ocení.

RSS (komentáře k článku)