Chytrý kartáček na zuby od Xiaomi: Opravdu něco takového uživatelé potřebují?

Chytrý kartáček

Společnost Xiaomi chystá na 27. července tiskovou konferenci, kde představí nové produkty. Ještě před tím se ale na svět dostalo zařízení, které nás zase překvapuje – chytrý kartáček na zuby. Co Xiaomi Soocare X3 umí?

Chytrý kartáček na zuby – Xiaomi opět překvapuje

Čínská společnost Xiaomi stojí za spoustou zařízení, u kterých jsme se mnohdy zamýšleli, zda má vůbec cenu taková zařízení proměnit v chytrá. Nyní ale posouvá laťku ještě o poznání déle – uvádí chytrý kartáček na zuby Xiaomi Soocare X3. Tento sonický zubní kartáček opět nevyrábí společnost Xiaomi (stejně jako u akčních kamer a dalších gadgetů), ale vznikl spoluprací s firmou Philips Sonicare.

Chytrý kartáček Xiaomi Soocare X3 kmitá rychlostí až 37 200 kmitů za minutu, hlava je vyrobena ze speciálního materiálu Tynex, nabízí voděodolné tělo IPX7, je napájen 1000mAh baterií a podporuje bezdrátové nabíjení. Největší zvláštností je ale přítomnost technologie Bluetooth, díky čemuž lze chytrý kartáček od Xiaomi spojit s mobilním telefonem. Díky tomu můžete sledovat úroveň nabití či kartáček do jisté míry ovládat (zatím není jasné, co vše aplikace umožňuje).

chytrý kartáček na zuby xiaomi

Musíme mít za každou cenu všechna zařízení chytrá?

V tomto momentě si říkáme, zda není čínská společnost již trochu přes čáru. Přeci jen chytrý kartáček na zuby asi není úplně to, po čem by uživatelé dychtili či potřebovali. Na sonickém a kvalitním zubním kartáčku není nic špatného, ale přítomnost Bluetooth a mobilní aplikaci nám už přijde mimo mísu. Je nám ale jasné, že Xiaomi se snaží o budování chytré domácnosti a nejspíše není zařízení, před kterým by se čínská společnost zastavila a neproměnila jej v chytré.

Cena kartáčku je stanovena na 299 Yuanůtedy v přepočtu 1100 Kč bez DPH. Oficiální cestou se k nám kartáček nejspíše nikdy nedostane, ale bude jej možné objednat skrze jiné čínské obchody.

Líbí se vám chytrý kartáček na zuby od Xiaomi, nebo si myslíte, že je to nesmysl?

zdroj: techpp.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)