Nový chytrý kalendář od Xiaomi má za cíl nahradit klasický papírový

chytry kalendar xiaomi predstaveni

Jedna z posledních novinek chytré domácnosti od Xiaomi je chytrý kalendář s e-ink displejem, který má nahradit klasický papírový kalendář. Novinka zobrazuje kromě data i informace o počasí, kvalitě ovzduší a každý den například zobrazuje i citáty známých osobností. Cena je velice přívětivá, jak je u Xiaomi zvykem. Začíná na částce 199 CNY, v přepočtu s DPH cca 793 Kč.

Chytrý kalendář Xiaomi oficiálně představen

Většina papírových kalendářů je pouze na jeden rok. Xiaomi tímto produktem chce zabránit každoroční výměně. Displej kalendáře má velikost 5,83 palců, jedná se o e-ink panel podobně jako na elektronických čtečkách knih. Díky tomu vypadá text na kalendáři téměř jako by to byl papír. Informace o kvalitě ovzduší, počasí apod. se získávají pomocí Wifi sítě.

K dispozici je na výběr několik různých druhů kalendářů. Potěší i možnost přidat připomínky, budík či třeba odpočet dnů k nějakému významnému dni. Provoz kalendáře obstarávají čtyři AAA baterie, což je na jednu stranu super, že je díky tomu lehce přenosný. Na druhou stranu ale místo papírového kalendáře bude muset majitel kupovat baterie. Rozhodně bychom si dokázali představit napájení z elektrické sítě, anebo alespoň powerbanky. Chytrý kalendář se začne prodávat nejprve v Číně v únoru 2020.

Využili byste tento chytrý kalendář?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)