Menu

Chybí vám chytré karty Google v Nova Launcheru? Poradíme, jak je přidat

chytré karty Google v Nova Launcheru

Alternativní launchery jsou dnes velmi oblíbené a Nova představuje nejpoužívanější aplikaci v tomto segmentu. Chybí vám chytré karty Google v Nova Launcheru? Dnes si představíme, jak je snadno a rychle přidat.

Obsah článku

Proč chtít chytré karty Google v Nova Launcheru?

Prostředí systému Android přímo od Googlu již delší dobu používá speciální obrazovku, která se nazývá chytré karty. Tu nalezneme jako první obrazovku zleva a zobrazují se zde informace o počasí, naše agenda či zajímavé články podle našeho vkusu. Nova Launcher bohužel standardně tuto funkci neumí a je potřeba ji dodat ručně. Díky několika snadným krokům však můžeme docílit stavu, kdy lze používat chytré karty v Nova Launcheru úplně stejně jako v prostředí od Googlu.

Google upravil funkci Chytrých karet u Google Now.

Co budeme potřebovat?

Deaktivování plynulého posuvu

Aby bylo možné chytré karty v Nova Launcheru používat, je nejprve nutné deaktivovat funkci Plynulý posun. Tu naleznete v nastavení Nova Launcher a sekci Plocha. Zda stačí volbu jen deaktivovat.

Instalace Nova Companion

Nyní přichází na řadu instalace aplikace Nova Companion. Jak jsme psali výše, není k nalezení na Google Play a je nutné stáhnout instalační apk soubor. Pro jeho instalaci je nejprve nutné povolit instalaci z neznámých zdrojů. Tuto volbu naleznete zpravidla  v nastavení zabezpečení pod názvem Neznámé zdroje. Po povolení stačí spustit instalační soubor a dokončit instalaci.

Aktivace chytrých karet

Po instalaci aplikace přejděte do Nastavení Nova Launcheru, zvolte Integrations ve spodní části a aktivujte volbu Stránka Google Now. Od této chvíle stačí přejít zpět na domácí obrazovku a táhnout prstem zleva doprava, až přejdete na stránku s chytrými kartami Google. Od této chvíle je můžete začít plně využívat.

Přístup z libovolné stránky

Pro pohodlnější ovládání lze aktivovat jednu užitečnou funkci – potažení z okraje. Díky tomu nebudete muset pro zobrazení chytrých karet vždy listovat všemi vašimi obrazovkami, ale stačí na libovolné obrazovce táhnout prst úplně z levého okraje telefonu. Díky této funkci můžete dokonce ponechat aktivní plynulý posuv a chytré karty v Nova Launcheru zůstanou stále po ruce. A to u každé obrazovky.

Jak chytré karty od Googlu deaktivovat?

Prvním způsobem je deaktivace přímo z nastavení Nova Launcheru v sekci Integrations. Pokud byste však již neplánovali funkci aktivovat ani v budoucnu, stačí odinstalovat aplikaci Nova Launcher Companion. Naleznete ji v Nastavení a seznamu nainstalovaných aplikací.

Používáte chytré karty v Nova Launcheru?

 

Komentáře

Michal12345

Michal Švarc 6

9.3.2018 19:02

“Nova Launcher bohužel standardně tuto funkci neumí a je potřeba ji dodat ručně”
– to mi prijde trochu nevhodne napsane, vypada to jako problem Nova Launcheru, ale on to ani umet nemuze, jinak by nemohl byt na Google Play. Zadny launcher nema v sobe Google now kartu, max. tam jde dodat pres doplnek, ktery ale musi pripravit autor launcheru. Tady Nova odvedla skvelou praci a jde to tam pridat aspon takto, vic udelat nemohli.

Libb

Libb 60

9.3.2018 19:47

No ale co mně to dá navíc oproti stisku ikony Google? A nebo widgetu chytré karty?
Ostatně stačí si na gesto nastavit spuštění aplikace Google a mám víceméně to samé.

Radeg

radeg 21

9.3.2018 19:48

“Chybí vám chytré karty Google v Nova Launcheru?”

Ne!
Protože už skoro tři čtvrtě roku, zkrátka po tom co jsme si přečetli tady tento článek: https://www.svetandroida.cz/nova-launcher-ma-integraci-google-now-201706/ , si chytré karty pomocí Nova Companion užíváme.

Kluci redaktoři, zkuste si sem tam spolu sednout a povykládat o tom co kdo chce psát, jestli náhodou nebude psát o něčem, o čem tu článek už dávno je a který by stačilo třeba jen aktualizovat anebo doplnit o nové skutečnosti.
Jelikož v novém článku ani není odkaz na původní věřím, že o něm v redakci ani nikdo neví.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

9.3.2018 20:19

radeg
Stačí lépe číst. Byla to novinka, tohle je kompletní návod, aby to zvládl každý.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

9.3.2018 20:21

Michal Švarc
Souhlasím. Není to ani myšleno jako chyba, rovněž používám Novu a jsem moc spokojen. 😀

Meksoft

František Flender 0

10.3.2018 9:26

Nefunguje s beta tester Nova launcher

Radeg

radeg 21

10.3.2018 16:27

@František Flender:
Věř, že funguje.

SeppWinkler

SeppWinkler 11

12.3.2018 11:26

Je to napísané, akoby to podporoval len Nova Launcher, ale podobné riešenie ponúka takmer každý. Ja používam Action Launcher 3 a riešenie je v podstate identické. Aj keď celé “Chytré” karty stoja za…

RSS (komentáře k článku)