TOPlist

Chytré hodinky TicWatch Pro představeny: Dva displeje a až měsíční výdrž baterie

ticwatch pro chytre hodinky wear os

TicWatch Pro nejsou úplnou novinkou, poprvé jsme o těchto chytrých hodinkách s Wear OS mohli slyšet před několika měsíci. A to, když je společnost Mobvoi poprvé poodhalila. Dnes jsme se dočkali kompletního odhalení, včetně všech detailů. Po dlouhé době se jedná o opravdu zajímavé Wear OS (Android Wear) hodinky.

TicWatch Pro nabízí zajímavé funkce, cena přitom není přemrštěná

V poslední době jsme mohli vidět hlavně chytré hodinky s Wear OS, které jsou spíše módním doplňkem. TicWatch Pro nabízí trochu standardnější přístup, který můžeme znát třeba ze Samsung Gear S3 nebo Huawei Watch 2. Menší mínus může být v tom, že cena již není tak nízká, jako u předchozích TicWatch hodinek. Na druhou stranu se může rovnat s TOP chytrými hodinkami a v porovnání s nimi, není ještě cena přemrštěná.

Už od slova Pro jde poznat, že tentokrát přichází prémiovější produkt. Poznat to jde i z materiálů, hodinky už nejsou plastové a gumové. Místo toho se používá nerezová ocel, skleněná vlákna vyztužená nylonem a hybridní pásek ze silikonu a kůže. TicWatch Pro mají dvě hardwarová tlačítka, která se používají k vyvolání asistenta Google, otevření seznamu aplikací, aktivace služby Google Pay apod. Obě jsou přizpůsobitelná.

ticwatch pro mobvoi

Hlavní odlišností hodinek je však použití dvou displejů, ty jsou na sobě jako vrstvy, velikost je 1,39 palce. Nad klasickým OLED panelem se nachází FSTN LCD panel, který se bude používat čistě k zobrazování informací jako je čas, datum, počet kroků a srdeční frekvence. A to v době, kdy se OLED displej nevyužívá. Přechod mezi displeji má být velmi rychlý. Pokud budete využívat pouze FSTN LCD displej, půjde zapnout speciální režim, který prodlouží výdrž až na 30 dní. Přijdete ale o většinu chytrých funkcí, včetně systému Wear OS. V klasickém režimu se očekává maximálně výdrž 2 dny, zde bohužel již několik let nevidíme u Wear OS hodinek zlepšení.

Kromě toho jde pak o poměrně klasické chytré hodinky, které nabízí stejné parametry a funkce jako jiné prémiové hodinky s Wear OS. Takže čipset Snapdragon Wear 2100, 512 MB RAM, 4GB úložiště, GPS, NFC, Bluetooth, Wi-Fi, řada klasických senzorů a baterie o kapacitě 415 mAh. Oproti levnějším modelům se vylepšila voděodolnost, hodinky splňují IP68, což ale na plavání nestačí. Do prodeje se hodinky dostaly dnes, a to za cenu 249 eur, v přepočtu tak 6 500 Kč. Objednání půjde například přímo ze stránek společnosti Mobvoi.

Jak se vám líbí hodinky TicWatch Pro?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)