Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear mohou fungovat s Nexusem 5

galaxy_gear_nexus_5_ico

Patrně nejzásadnější nevýhodou chytrých hodinek Galaxy Gear je jejich omezená kompatibilita – oficiálně fungují jen s vybranými zařízeními značky Samsung (konkrétně například Galaxy Note 3, Galaxy S4, Galaxy S3 a Galaxy Mega). Nadšencům se ale podařilo zprovoznit většinu funkcí na telefonu Nexus 5 s operačním systémem verze 4.4.2, což otevírá dveře (samozřejmě jen neoficiálně) pro fungování s dalšími zařízeními třetích stran.

Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear mohou fungovat s Nexusem 5 Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear mohou fungovat s Nexusem 5

Server Smartwatch Fans přinesl podrobný popis metody, jak vše zprovoznit, vycházející z diskuzního fóra na serveru XDA. Ve zkratce je nutné do Nexusu 5 nainstalovat aplikaci Gear Manager a několik dalších souborů. Celý proces je prý poměrně dlouhý, nicméně na jeho konci čeká odvážlivce odměna v podobě hodinek komunikujících s telefonem.

Co funguje?

  • kontakty,
  • protokoly volání,
  • galerie,
  • fotoaparát,
  • volání a příjem hovorů,
  • záznam hlasu

Co nefunguje?

  • počasí,
  • S-Voice

Redaktoři serveru Android Central zkusili celý postup aplikovat na telefonech Motorola Moto X a Sony Xperia Z1, ale výsledek byl bohužel negativní. Vedoucí redaktor Alex Dobie navíc podotýká, že nelze zaručit, že Samsung mezeru využívanou k připojení neuzavře v některé z příštích aktualizací a tím celou pracně “vykoumanou” metodu neznemožní.

Pokud máte čas a chtěli byste si vyzkoušet spojení hodinek Galaxy Gear s nepodporovanými zařízeními, doporučujeme prostudovat článek na Smartwatch Fans a z něj odkazované zdroje.

Zdroje: Android Central, Smartwatch Fans, XDA.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

sony-smartwatch-2-top

6 důvodů, proč chtít chytré hodinky

Články Jan Dolejš Jan Dolejš
5 min. uložit na později
pouzdro_ico

Deset nejlepších pouzder pro Nexus 5

Články Karel Kilián Karel Kilián
3 min. uložit na později

Komentáře (7)