Chytré hodinky jako bezdrátová myš nebo herní ovladač? Aplikace WearMouse dokáže zázraky

chytre hodinky wear os wearmouse

V průběhu let se mnohokrát kritizoval Google za systém chytrých hodinek Wear OS (dříve Android Wear). Nevyřešily to ani poslední novinky a aktualizace. I díky tomu jsme mohli vidět, že se společnost Huawei rozhodla vytvořit vlastní systém. A i když má samotný systém mnoho nedostatků, tak se mu oproti konkurenci nedá upřít jedna věc. A to počet aplikací. Nyní se mezi ně zařadí WearMouse, za kterou stojí přímo jeden z vývojářů společnosti Google, který ji vytvořil ve volném čase. A co aplikace umí? Promění chytré hodinky v bluetooth myš, kterou můžete připojit k počítači, telefonu či tabletu.

WearMouse promění Wear OS hodinky v bezdrátovou myš

Na systému Wear OS se nejvíce kritizuje malá výdrž baterie. To je způsobeno hlavně tím, že je systém založen na klasickém Androidu. A to je pro chytré hodinky s malou baterií zbytečná zátěž. Má to však i své výhody. Díky plně rozvinutému systému se dají vytvářet hodně zajímavé aplikace, které by u konkurenčních zařízení nebyly možné. Nová aplikace WearMouse je skvělým příkladem.

Simulace myši probíhá pomocí sledování pohybu ruky. Aplikace přitom dokáže rozpoznat, jestli máte hodinky na zápěstí anebo v ruce jako laserové ukazovátko. Na displeji hodinek se zobrazí levé a pravé tlačítko. Aplikace se může využívat například k ovládání prezentace na dálku, nicméně funguje tak dobře, že se využívá i jako herní ovladač. Vidět to můžete na videu výše. Dále se dá aplikace využít k dálkovému ovládání médií přímo ze zápěstí a dokonce i jako VR ovladač pro některé Google Cardboard hry a aplikace.

Propojení probíhá přes Bluetooth a již nyní se podporuje velké množství platforem. Hodinky můžete propojit se systémy Windows, macOS, Linux, ChromeOS, Android, Android TV a dokonce funguje i se Samsung DeX. Není zároveň potřeba root, složité nastavování přes serverovou aplikaci ani další podobné věci. Stačí jen chytré hodinky s Wear OS. Aplikace je zdarma a dá se stahovat na Google Play.

WearMouse — Wear OS Air Mouse
WearMouse — Wear OS Air Mouse

Co říkáte na aplikaci WearMouse? Přijde vám to užitečné?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)