Chytrá televize Nokia s Androidem? Představení proběhne brzy

nokia chytra tv spekulace

V poslední době můžeme vidět hned několik výrobců telefonů, kteří se pustili do chytrých televizí. Mezi nimi je například Honor, Motorola, OnePlus nebo Huawei. Brzy se k nim přidá i Nokia s vlastní smart TV. Představení je přitom podle zahraničních zdrojů doslova za rohem, brzké odhalení naznačuje i zvýšený počet úniků v poslední době. Pojďme si je shrnout.

Chytrá televize Nokia poběží na Androidu

O první obrázky nové televize se postaral server Digit.in, který zveřejnil dvě části přední strany. Vidět můžeme, že povrch rámu připomíná broušený kov, bude mít zaoblené rohy a u reproduktoru je nálepka Sound by JBL. Nemají chybět funkce jako DTS TruSurrount a Dolby Audio. Z certifikace bylo dále zjištěno, že televize bude existovat ve verzi s 55palcovým displejem, který má 4K rozlišení.

Běžet má na upraveném systému, který je založen na Androidu 9 Pie a televize má mít přístup i do obchodu Google Play, takže nemá být velký problém instalovat aplikace. A to i třeba ty, které jsou určeny pro Android TV. Prodej této televize se chystá nejprve pro indický trh, je ale možné, že v případě úspěchu se může objevit i v Evropě.

Chtěli byste chytrou televizi Nokia?

Zdroje: gizmochina.com, digit.in

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)