Chytrá auta bez řidičů míří do provozu, dočkáme se již začátkem roku 2016

chytrá auta náhled

Chytrá auta bez řidičů připojená na síť jsou budoucností smart měst a přepravy celkově. Vše je zatím pro obyčejného spotřebitele relativně v plenkách, přesto testy vozidel jedou na plné obrátky. Ontario bude počínaje lednem příštího roku prvním místem v Kanadě, kde se budou auta bez řidičů testovat v běžném provozu.

Chytrá auta a ostrý provoz na silnici

Ministerstvo dopravy v Ontariu povolilo výjezd autonomních vozidel od 1. ledna 2016. Zatím není jasné, co za auta na silnice vyjede – nebude ale žádným překvapením, pokud bude součástí společnost Google. Ten na vývoji automobilů bez řidiče pracuje už od roku 2010 a bezpochyby úročí své zkušenosti z prací s velkými systémy, které využívají velký objem dat a učící se algoritmy. Upravená platforma Android se přímo sama nabzí k použití. Tak či onak, pro chytrá auta je to ve své krátké historii velmi důležitý milník.

chytrá auta bez řidiče

Celý přesun k větší autonomii chytrých zařízení je nevyhnutelný a nabírá na obrátkách. Technologie se posouvá mílovými kroky, což nástup nové generace chytrých zařízení velmi usnadňuje. Testovací jízdy vozidel už jsou povoleny v amerických státech Michigan, Nevada, Florida a Californie. Doufejme, že brzy uvidíme auta bez řidičů i na našich silnicích.

Zdroj: engadget

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)