TOPlist

Xiaomi telefony přijdou o dvě MIUI aplikace. Zmizí i nahrávání hovorů

chybějící Xiaomi aplikace

Čínská společnost Xiaomi na svém webu 3. ledna zveřejnila informaci, že do žádných budoucích mobilních telefonů od vydání Mi 9T Pro (včetně) nebude předinstalovávat své aplikace Telefon (Dialer) a Zprávy (Messaging). U současných telefonů jsou součástí základní výbavy nadstavby MIUI. Brzy tomu tak ovšem nebude. Odříznutí se bude týkat přístrojů, které se budou prodávat v EEA a Global regionech, tedy na území Evropy a zbytku světa mimo Čínu, Indii, Indonésii a Rusko. Firma tímto krokem vyhoví evropským a jiným světovým pravidlům, která jí to nařizují. Chybějící Xiaomi aplikace nahradí nástroje Telefon a Zprávy od Google.

nahravani hovoru android r

I když jsou zmíněné aplikace od Google oblíbené a mají miliony či miliardy spokojených uživatelů, najde se kvůli tomuto omezení velká spousta zklamaných zákazníků. Nejcitelnější změnou bude pro uživatele jistě ztráta možnosti nahrávat hovory. Tuto praktickou funkci totiž má právě aplikace Telefon v MIUI a těší se velké oblibě. Majitelé telefonů konkurenčních značek po této možnosti často touží a hledají alternativy v podobě jiných aplikací. Teď o tuto výsadu přijdou i majitelé nových telefonů Xiaomi. Ovšem snad jen na pár týdnů či měsíců. Firma slibuje, že se k ní uživatelé někdy během roku 2020 zase dostanou. Možnost by měla přinést zpět jedna z aktualizací MIUI nadstavby. Celé nám to zní jako nutné vyhovění zákonům a pravidlům, kdy ale stejně budou během pár měsíců chybějící Xiaomi aplikace nahrazeny funkcemi přímo v systému. Chystaná klička s nahráváním hovorů je důkazem.

Používáte ve svém telefonu nahrávání hovorů?

Zdroj: Xiaomi

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)