Chromecast získává ROM, která funguje bez Wi-Fi a přehrává vlastní obsah

Chromecast – náhleďák

Jeden z letitých členů fóra XDA – Developers, známý pod přezdívkou rundgong, stvořil vlastní verzi systému pro Google Chromecast. Pojmenoval ho rCast a má jednu obrovskou přednost. Nepotřebuje totiž ke svému fungování připojení k internetu ani k žádnému ovládacímu zařízení. Chromecast se tak může proměnit v jednoduchý přehrávač lokálně uložených médií, která mohou být uložena například i na USB. K přehrávání si pak vystačíte s tlačítkem přímo na zařízení.

Samozřejmě nebudeme zacházet do extrémů, a přiznejme si, že přehrávání médií z USB už dnes umí většinou i hloupé televize, které mají alespoň to USB. A pokud je televize natolik „nechytrá“, že i přehrávání základních mediálních formátů (*.mp3, *.avi, *.mp4, apod.) je pro ni problém, nebo že vůbec nemá USB, možná nebude mít ani HDMI, skrze které se Chromecast připojuje.

Pokud ale zůstaneme u toho, že se Chromecast nemusí nutně připojovat k internetu, a zvládne přehrávat obsah mobilního telefonu i v místech, kde například není Wi-Fi nebo dostatečný mobilní signál pro hotspot, stává se z Chromecastu obdivuhodně malé a multifunkční zařízení, které si můžete vzít všude s sebou a o zábavu tak nikde nebude nouze. Ať už možnosti vlastního systému využijeme nebo ne, jejímu tvůrci patří obdiv a velký dík, protože majitelé Chromecastu často ví, jaká je s ním potíž, když je špatný internet. Návod, jak ROM nainstalovat, najdete v příslušném vláknu na fóru XDA.

Zdroj: XDA.

Používáte chromecast, nebo jiné zařízení na přehrávání online obsahu?

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)