Všechny Chromebooky vydané v roce 2019 budou podporovat Linux

chromebooky podpora linux

Chromebooky nejsou sice v Evropě a Česku příliš rozšířené, nicméně Google na ně nezapomíná. Už od minulého roku se připravuje jedna hodně zajímavá funkce. A to podpora Linux. Nyní na Google I/O společnost oznámila, že všechny chromebooky, které vyjdou v roce 2019, budou Linux podporovat.

Google se snaží nalákat Linux uživatele na chromebooky

S podporou Linuxu přijde mnoho nových možností, co půjde s chromebooky dělat. Google se však zaměřuje hlavně na programátory, což jde vidět i z podpory různých programů v Linuxu. Zároveň ale i pro osoby, které vyvíjí Android aplikace. Už nějakou dobu podporují chromebooky možnost instalace Android Studio. Nyní společnost oznámila, že Android Studio půjde instalovat zcela jednoduše jedním kliknutím.

displej chromebook google pixelbook

Co se týče samotné podpory Linuxu, tak jsme se dozvěděli hlavně o podpoře zařízení vydaných v roce 2019. Samozřejmě se Linux dostane na velké množství starších zařízení. Na zařízení s Chrome OS půjdou i normálně spouštět Linux aplikace, ve výsledku tak nebudete muset ani instalovat žádnou distribuci Linuxu. Během letošního roku už bychom měli vidět první výsledky pořádné integrace.

Je pro vás podpora Linux důležitou funkcí?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)