Chrome přichází s možností permanentně bloknout zvuk u stránek

bloknout zvuk chrome prohlizec

Na internetu se dá narazit na mnoho otravných věcí, obzvlášť otravné jsou vyskakovací reklamy, které spustí zvukovou stopu, nebo rovnou video. A právě tyto věci byly pravděpodobně impulzem pro novinku v prohlížeči Chrome. V nové testovací verzi Canary se dá bloknout zvuk permanentně na celý web, podobně jako třeba povolujete oznámení.

Permanentně bloknout zvuk jde zatím v Canary verzi Chrome

Google potvrdil, že s touto funkcí prozatím jen experimentuje, proto existuje jen v Canary verzi. V ní se objevuje nová položka u nastavení webu, do kterého se dostanete kliknutím na místo mezi adresním řádkem a ovládacími tlačítky v levém horním rohu. (Většinou je nastavení webu označeno jako “zabezpečeno”, u některých webů to ale neplatí).

bloknout zvuk chrome prohlizec internet

V nastavení se nachází různé přepínače, například povolení flashe, javascriptu, oznámení apod. V Canary verzi se objevuje i zvuk. Stránky, na kterých se zakáže zvuk, zůstanou potichu, a to i když třeba pustíte ručně video. Ve výchozím nastavení je funkce vypnuta, musí se aktivovat ručně, a to přidáním příkazu “–enable-features=SoundContentSetting switch” přímo u spuštění Chrome Canary.

Chyběla vám podobná funkce v prohlížeči od Googlu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)