Chrome OS nedostane Android 8 Oreo: Počítá se rovnou s Android 9 Pie

android 9 pie chrome os

V minulém roce se zařízení se systémem Chrome OS dočkala podpory Android aplikací a her. Založen byl na platformě Android 7.1.2. Nougat, což už je v dnešní době dvě generace starý systém. Navíc nové verze Androidu by se u Chromebooků daly využít hodně dobře. Na mysli máme například podpora PIP obrazu, zachycení myši nebo třeba podpora Vulkan 1.1. Jenže aktualizace na Android 8 Oreo nepřicházela a jak se nyní ukázalo ani nepřijde. Google minulou verzi kompletně přeskakuje. Některým uživatelům v Canary verzi Chrome OS totiž přišel už rovnou Android 9 Pie.

Chromebooky už brzy poběží také na Android 9 Pie

Android 9 Pie se objevil v testovací Canary verzi systému, a to přesněji na Google Pixelbooku. V Canary verzích se uživatelé dostanou k novým funkcím s velkým náskokem jako první, na druhou stranu je to vykoupeno problémy, nestabilitou systému a různými bugy. Pro normální používání zcela určena není. Nicméně se alespoň můžeme s předstihem dozvědět, jaké novinky přijdou do chromebooků.

Kromě novinek z nových verzí Androidu, se také přepracovalo nastavení, které ale stále vypadá na velkých obrazovkách chromebooků hodně špatně. Další novinkou je nové rozhraní pro Asistenta Google. Poslední výraznější změnou je náhrada aplikace pro přední webkameru. Už se nepoužívá Chrome OS verze, ale nahradila ji aplikace Google Camera. V tuto chvíli prozatím není jasné, kdy se začne velká aktualizace objevovat v jiných Chromebook zařízeních.

Google Pixelbook

Google Pixelbook

1.0
  • Displej 12.3" 2400x1600 pixelů, LCD
  • Procesor Intel Core i5 Kaby Lake
  • RAM 8 GB
  • Hmotnost 1,1 kg
  • Úložiště 256 GB
  • Baterie 41 Wh

Vlastníte zařízení s Chrome OS? Jak jste spokojeni s implementací Androidu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)