Menu

Vylepšení pro majitele velkých telefonů: Chrome DEV má lištu dole

S tím jak se telefony stávají větší a větší, není příliš dobré mít ovládací prvky v horní části displeje podobně jako je to na počítačích. Takový Galaxy S8 Plus má displej o velikosti zhruba 6 palců, většina lidí tak ani nedokáže pohodlně dosáhnout na vrchní část. Nejvíce to jde vidět při používání prohlížeče Chrome, který má ovládací lištu nahoře. V testovací verzi Chrome DEV již však byla přesunuta dolů.

Chrome DEV přemísťuje ovládací prvky do dolní části

V posledních několika měsících Google experimentuje s novým uživatelským rozhraním v několika svých aplikací. Psali jsme i právě o této změně ovládací lišty, když ještě byla v rané verzi vývoje. Ta se v poslední verzi Chrome DEV razantně posunula dopředu a navíc byla aktivována jako výchozí.

Samozřejmě se jedná stále o DEV verzi, takže stále není jisté, jestli se možnost dostane i do klasické verze Chrome prohlížeče. Nicméně nevidíme důvod, proč by se tam neměla dostat. Zároveň s přesunutím se objevilo i trochu jiné rozhraní, které je uzpůsobeno právě umístění dole.

Novinkou je tlačítko “rozbalit”. Jeho nabídku rozbalíte potáhnutím prstem směrem nahoru. Nabídka se otevře do poloviny telefonu. Dole uvidíte karty jako je “Domovská obrazovka”, “Stažené soubory”, “Záložky” a “Historie”. Můžete si všimnou karty “Domovská obrazovka”, která v normálním Chrome chybí, najdete v ní klasicky adresní řádek, několik ikon pro oblíbené weby a pod nimi pak články z různých webů, na které často chodíte, podobně jako je to například v Google Now. Potáhnutím prstu nahoru můžete také nabídku zvětšit na celou plochu displeje.

K vyzkoušení stačí stáhnout poslední verzi Chrome DEV z Google Play. Krátce jsme tuto verzi prohlížeče vyzkoušeli a nenarazili na žádnou chybu. Používání jednou rukou je rovněž mnohem lepší, než když byla lišta v horní části.

Chrome Dev
Chrome Dev
Developer: Google LLC
Price: Free

Kde by měla být lišta v prohlížeči? Na horní nebo dolní straně?

Zdroj: arstechnica.com

 

Komentáře

Pavel K.

16.6.2017 9:23

Hlavně už by mohli konečně udělat to, aby když si otevřu článek na nové kartě, tak aby se mi otevřel automaticky navrchu a nemusel jsem ho tahat zespodu. Je zajímavé, že když ho dám otevřít na anonymní kartě, tak to tak funguje.

Uni

uni -51

16.6.2017 10:05

Proto má nejen Apple (Reachability) pro stažení obrazovky dolů. Ale bohužel je implementace od výrobců různorodá (či dokonce není, často se i zdejší recenze zapomínají na toto zapomínají zaměřit). Např. Lenovo mělo “C” symbol od okraje. Jen nějak zapomněli na fakt, že lidská anatomie na toto moc nepamatuje. Např. u Apple 2x poklep na Home, asi nejlepší řešení.

memu

16.6.2017 10:20

Takový Galaxy S8 Plus má displej o velikosti zhruba 6 centimetrů.. no podľa mňa to je zhruba 6 palcov.

Daevis

David TrlicaRedaktor 24

16.6.2017 10:45

Ano, máte pravdu. Děkuji za upozornění, opraveno.

bastien

16.6.2017 11:03

Vrácení ovládacích prvků do horní lišty – v prohlížeči zadat adresu: chrome://flags/#enable-chrome-home následně vybrat možnost Deaktivovat. Po restartu prohlížeče bude lišta opět nahoře.

Irun66

16.6.2017 13:58

Lišta dole bude fajn

ipkisek

16.6.2017 15:28

To je novinka.To se dá nastavit normálně i každé z poslednich verzí chrome.

Nyny51

16.6.2017 18:19

SUPER! Ještě něco na blokování reklamy a budu spokojenej .

Drewo

17.6.2017 9:50

Ad Guard

johnduchy

17.6.2017 10:13

Mám Chrome ver. 58 a přepínání lišty nahoru nebo dolu přes flag “enable-chrome-home” funguje normálně. Není to novinka DEV verze.

Radeg

radeg 20

17.6.2017 17:12

Novinka je to pro redakci.

RSS (komentáře k článku)