Vylepšení pro majitele velkých telefonů: Chrome DEV má lištu dole

Chrome DEV

S tím jak se telefony stávají větší a větší, není příliš dobré mít ovládací prvky v horní části displeje podobně jako je to na počítačích. Takový Galaxy S8 Plus má displej o velikosti zhruba 6 palců, většina lidí tak ani nedokáže pohodlně dosáhnout na vrchní část. Nejvíce to jde vidět při používání prohlížeče Chrome, který má ovládací lištu nahoře. V testovací verzi Chrome DEV již však byla přesunuta dolů.

Chrome DEV přemísťuje ovládací prvky do dolní části

V posledních několika měsících Google experimentuje s novým uživatelským rozhraním v několika svých aplikací. Psali jsme i právě o této změně ovládací lišty, když ještě byla v rané verzi vývoje. Ta se v poslední verzi Chrome DEV razantně posunula dopředu a navíc byla aktivována jako výchozí.

Samozřejmě se jedná stále o DEV verzi, takže stále není jisté, jestli se možnost dostane i do klasické verze Chrome prohlížeče. Nicméně nevidíme důvod, proč by se tam neměla dostat. Zároveň s přesunutím se objevilo i trochu jiné rozhraní, které je uzpůsobeno právě umístění dole.

Novinkou je tlačítko “rozbalit”. Jeho nabídku rozbalíte potáhnutím prstem směrem nahoru. Nabídka se otevře do poloviny telefonu. Dole uvidíte karty jako je “Domovská obrazovka”, “Stažené soubory”, “Záložky” a “Historie”. Můžete si všimnou karty “Domovská obrazovka”, která v normálním Chrome chybí, najdete v ní klasicky adresní řádek, několik ikon pro oblíbené weby a pod nimi pak články z různých webů, na které často chodíte, podobně jako je to například v Google Now. Potáhnutím prstu nahoru můžete také nabídku zvětšit na celou plochu displeje.

K vyzkoušení stačí stáhnout poslední verzi Chrome DEV z Google Play. Krátce jsme tuto verzi prohlížeče vyzkoušeli a nenarazili na žádnou chybu. Používání jednou rukou je rovněž mnohem lepší, než když byla lišta v horní části.

Chrome Dev
Chrome Dev

Kde by měla být lišta v prohlížeči? Na horní nebo dolní straně?

Zdroj: arstechnica.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)